Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Skała - premiera nowej płyty Kayah

skala_okladka_cd
Skała, ósmy album Kayah, 11. września trafi do salonów Empiku. Od 14. września będzie dostępna także w innych sklepach muzycznych. To kolejny po MTV Unplugged album Kayah wydany we własnej wytwórni Kayax.

Skała to płyta bardzo emocjonalna. Klimatem przypomina pierwszy autorski album Kayah Kamień. Zbieżność tytułów jest w tym przypadku jak najbardziej zamierzona. Artystka powraca do dźwięków zbliżonych do tych sprzed 14. lat.

Pod względem muzycznym płyta jest w dużej mierze akustyczna. Królują na niej nastrojowe, jazzujące ballady. Przepiękne partie smyków nagrał Royal String Quartet. Poza muzykami grającymi na stałe w zespole Kayah, na płycie można usłyszeć partie fortepianowe Janka Smoczyńskiego z zespołu June, gitarzystów Tomka Krawczyka (Bisquit) i Tomka Organka (Sofa).

Na swoją płytę Kayah zaprosiła także wokalistów, stawiając na nowe twarze. W nagraniach towarzyszyli jej Marta Maćkowska i Nick Sinckler (oboje brali udział w Fabryce Gwiazd) oraz Sqbass (młody wokalista współpracujący ze Smolikiem i Noviką).

Przy Skale współpracowali także Krzysztof Pszona - wieloletni kierownik muzyczny zespołu Kayah oraz Andrzej Smolik, który nadał płycie ostateczne brzmienie.
Projekt i realizacja: direktpoint