Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Blogujące mamy wydały drugą książkę!

macierzynstwo_bez_lukru_2_okladka
Ukazał się drugi tom antologii Macierzyństwo bez lukru - zbiór tekstów (tym razem ilustrowany!) matek-blogerek, które w ten sposób pomagają rodzicom Mikołajka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 1.

W kolejnej wspólnej e-książce autorki wzięły na warsztat mity, stereotypy i banały związane z macierzyństwem. Cały dochód ze sprzedaży e-booka zasili konto Mikołajka w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Książka dostępna jest w formatach pdf, epub i mobi na stronie wydawnictwa RW2010.

Jak to się zaczęło

Blogujące matki skrzyknęły się w styczniu 2011, aby pomóc Mikołajkowi, choremu na rdzeniowy zanik mięśni typu 1 - najcięższą postać tej choroby. Gdy powstawała pierwsza antologia, chłopczyk miał siedem miesięcy, był świeżo zdiagnozowany, po tracheotomii i założeniu PEG-a, a pełni determinacji rodzice walczyli, by jak najprędzej zabrać go do domu, z dala od szpitalnych zarazków.

Antologia przyniosła konkretną pomoc: wpływy ze sprzedaży zbioru, który ukazał się najpierw w wersji elektronicznej, a później jako dodatek do pisma "Czas Kultury", pozwoliły sfinansować w części zakup wózka przystosowanego do przewozu niepełnosprawnego dziecka wraz z respiratorem.

Więcej o całej akcji można przeczytać na blogu Macierzyństwo bez lukru.

Rozprawianie się z mitami

Dziś Mikołaj ma ponad dwa lata, jest wspaniałym, ciekawym świata chłopczykiem. Nadal potrzebuje pomocy, dlatego powstał drugi tom antologii Macierzyństwo bez lukru. Tym razem autorki wzięły na warsztat mity, stereotypy i banały związane z macierzyństwem. Czy dziecko cementuje związek? Czy jeden uśmiech dziecka wszystko wynagradza? Czy serce matki jest najlepszym drogowskazem? Czy matka ma zawsze rację? Jak szybko trzeba zmieścić się w dżinsy sprzed ciąży? Autorki odniosły się do poszczególnych zagadnień w oparciu o własne przemyślenia i doświadczenia, a skomentowała je psycholog pracująca z kobietami.

Zaangażowane w projekt blogerki deklarują: "Chcemy pokazać macierzyństwo z różnych stron, szczególnie tych mniej kolorowych, a także zachęcić do rozmów o byciu matką. Nasza pierwsza antologia cieszyła się dużym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że drugi tom powtórzy jej sukces i przyniesie wymierne korzyści Mikołajkowi".

Każdy może pomóc

E-book Macierzyństwo bez lukru 2 w formatach pdf, epub i mobi i cenie 18 zł jest dostępny na stronie wydawnictwa RW2010, które zrezygnowało z zysków. Tak więc cały dochód ze sprzedaży antologii trafia na konto Mikołajka w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".


Serwis Pozytywy.com z dumą i przyjemnością patronuje temu wydawnictwu. Nieskromnie dodamy, że nasza redaktor naczelna, mama blogująca od 2001 r., znalazła się w gronie autorek zbioru.
Projekt i realizacja: direktpoint