Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Jednego Serca Jednego Ducha 2012 na CD i DVD

jednego_serca2012_okladkadvd
Blisko 50 osób od techniki estradowej, ponad 100 wolontariuszy, prawie 200 artystów, a przede wszystkim 40 000 chórzystów na widowni - oto największe wydarzenie muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2012 można już obejrzeć w domu.

Album z koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2012 trafił już do sprzedaży. To wyjątkowa płyta, bo zarejestrowana podczas jubileuszowej edycji tego wydarzenia, które od 10. lat w uroczystość Bożego Ciała gromadzi w Rzeszowie bardzo liczną publiczność.

Tegoroczny album ma unikatowy charakter, ponieważ znajdzie się w nim zarówno płyta CD, jak i DVD, a do tego fantastyczne zdjęcia i świadectwa osób, które od lat współtworzą to wydarzenie.

Pomysłodawcą koncertu jest Jan Budziaszek, od 1965 r. perkusista zespołu Skaldowie. Grał m.in. z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Jarosławem Śmietaną, a także z Marylą Rodowicz i z grupą Pod Budą. Jest autorem Dzienniczka Perkusisty. W części IV jeden rozdział poświęcił koncertowi Jednego Serca Jednego Ducha” z 2003 r.
Jan Budziaszek wspomina: "(...) Do współpracy zaprosiłem najlepszy dzisiaj w Polsce zespół chrześcijański New Life Music. Marcin Pospieszalski - basista, a zarazem jeden z najwybitniejszych aranżerów - napisał aranżacje na orkiestrę symfoniczną i chóry. Zgłosiła się ponad setka śpiewających studentów. Filharmoników rzeszowskich chętnych zagrać zgłosiło się więcej niż potrzebowaliśmy. (...)" To trwa do tej pory, co więcej - liczba artystów z roku na rok wzrasta.

W tym roku solowe partie śpiewali: Lidka Pospieszalska, Viola Brzezińska, Beata
Bednarz, Natalia Wilk, Poldek Twarodwski, Maciej Ścibor, Iga Kowalska. Orkiestrą
dyrygował Hubert Kowalski, a chórem Lidia Pospieszalska oraz Tamara Kasprzyk-Przybysz.Płyta Jednego Serca Jednego Ducha 2012 to zbiór 23 utworów w wyjątkowych
aranżacjach, a przede wszystkim zapis modlitwy jaką jest koncert odbywający się w Boże
Ciało w Rzeszowie.

Więcej informacji na www.jednegoserca.pl
Dystrybucja albumu - Bonart Management www.sklep-bonart.pl  

Serwis Pozytywy.com jest patronem medialnym albumu Jednego Serca Jednego Ducha 2012.
Projekt i realizacja: direktpoint