Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza

Od Something Like Elvis do Contemporary Noise Sextet

Contemporary_Noise_Sextet_fot_MateuszBuczelpl
Contemporary Noise Sextet - formacja założona przez braci Kapsa, wcześniej współtworzących Something Like Elvis. Zespół wcześniej znany też jako Contemporary Noise Quintet, aktualnie związany jest z niemiecką firmą wydawniczą Denovali Records.

Muzykę zespołu można określić jako energetyczny jazz z elementami muzyki filmowej, jednak różnorodność dźwięków nie pozwala jednoznacznie zaszufladkować wypracowanego przez muzyków stylu.

Jesienią 2006 ukazała się debiutancka płyta zespołu Pig Inside The Gentleman, która zebrała bardzo pozytywne recenzje i została jedną z płyt roku w plebiscycie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Kolejne płyty to Theatre Play Music - zapis ilustracyjnej muzyki do przedstawienia teatralnego, Unaffected Thought Flow - pierwszy album nagrany jako sekstet oraz najnowsza płyta pod tytułem Ghostwriter's Joke. Płyty CNS są wydawane także w Japonii przez Zankyo Rec. oraz w Niemczech przez Denovali Rec. i nie inaczej jest z najnowszą płytą, która pojawiła się także w wersji winylowej.

Najnowszy album Ghostwriter’s Joke przynosi kompozycje, które stanowią dźwiękowe opowieści, historie czy też komentarze do życia konkretnych osób, czasem znanych, istniejących w masowej świadomości, a czasem nie znanych nikomu. Są to utwory napisane na zamówienie tych osób, większość z nich pragnęła zachować anonimowość. Niektóre z nich zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach i słuch o nich zaginął. Do dzisiaj nie wiadomo co się z nimi dzieje, nikt ich już więcej nie widział…ale została muzyka.

Skład:
Kuba Kapsa - piano
Wojtek Jachna - trąbka
Tomek Glazik - saksofon tenorowy, barytonowy
Kamil Pater - gitara
Antoni Olszewski - kontrabas
Bartek Kapsa - perkusja.
Projekt i realizacja: direktpoint