Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza

Nowa wersja Pinokia w 2D

pinokio_2d
Nowa wersja Pinokia, wyreżyserowana przez Enzo D’Alo klasyczna animacja 2D, trafi do polskich kin 20. września. Zdaniem Anny Dereszowskiej, która obdarzyła głosem jedną z postaci - podstępną Lisicę - na ten film można zabrać do kina nawet małe dzieci, a klasyczna kreska i intensywne kolory na pewno im się spodobają.

Lisica z głosem Dereszowskiej to czarny charakter. Zdradliwy zwierzak, wraz ze swoim kompanem Kotem, okrada Pinokia. Dereszowska przyznaje, że postaci negatywne gra się ciekawiej. - Mają w sobie mrok i są inteligentne, i dowcipne - uważa aktorka.Pełen barw, fantazji i powietrza wizualny styl Pinokia to efekt czterech lat mrówczej pracy nad produkcją. Animacje powstawały w studiach w całej Europie, również w Polsce. Fantastyczna, iskrząca się kolorami adaptacja Enzo D'Alò trzyma się bardzo blisko oryginału, z sympatią i zrozumieniem śledząc przemianę Pinokia z nieznośnego, choć pełnego wdzięku pajacyka, w przemiłego chłopca z sercem na dłoni.

Ten Pinokio jest jednak daleki od moralizatorstwa - nie próbuje wkładać dzieciom do głowy, że powinny być posłuszne i grzeczne. Raczej staje się opowieścią o przygodach i poszukiwaniu tego, co w życiu naprawdę ważne. Podkreśla też starą prawdę o tym, jak łatwo jest stracić wszystko, co bierzemy za pewnik.

Autorem barwnych rysunków nowej wersji Pinokia jest Lorenzo Mattoti. Muzykę symfoniczną do animacji skomponował Lucio Dalla, twórca oprawy muzycznej m.in. filmów Michelangelo Antonioniego i Michele Placido.

Film będzie wyświetlany wyłącznie w Sieci Kin Studyjnych w całej Polsce.
Projekt i realizacja: direktpoint