Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza

Polskie zwiastuny ekranizacji Gry Endera

gra_endera_plakat
W internecie pojawił się pierwszy polski zwiastun filmu Gra Endera, ekranizji kultowej powieści science fiction Orsona Scotta Carda. Zwiastun ma dwie wersje - z napisami i z polskim dubbingiem.

W rolę tytułowego bohatera, Endera Wiggina, wcielił się 15-letni (w trakcie kręcenia zdjęć w 2012 r.) Asa Butterfield znany polskim kinomanom m.in. z filmów Hugo i jego wynalazek oraz Niania i wielkie bum. Na ekranie zobaczymy również Harrisona Forda jako pułkownika Hyruma Graffa oraz Bena Kingsleya w roli Mazera Rackhama. Film wyreżyserował Gavin Hood nagrodzony Oscarem za film Tsotsi w 2006 r. Z dziecięcymi aktorami (w Grze Endera głównymi bohaterami są dzieci) pracował wcześniej na planie filmu W pustyni i w puszczy.

Akcja Gry Endera rozgrywa się w 2070 roku. Minęło 40 lat od nieudanej inwazji obcych. Cały świat żyje w oczekiwaniu na powrót najeźdźców. Ziemskie centrum obrony realizuje tajny plan polegający na rekrutowaniu najinteligentniejszych jednostek jeszcze na etapie dzieciństwa i poddawaniu ich szkoleniu w walce z obcymi. Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin zwany Enderem, który po wstępnym szkoleniu zostaje wysłany do orbitalnej szkoły bojowej. Tam przechodzi trening mający przygotować go na zbliżające się starcie z kosmicznym wrogiem.

Gra Endera - zwiastun z polskim dubbingiem:
Gra Endera - zwiastun z polskimi napisami:
Film trafi na ekrany polskich kin 1. listopada 2013 r.
Projekt i realizacja: direktpoint