Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji

Ekranizacja komiksu Baranowskiego

diplodok
Komiks Tadeusza Baranowskiego Podróż smokiem Diplodokiem (na przełomie lat 80. i 90. XX wieku sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy albumu!) zostanie przeniesiony na duży ekran. Nad adaptacją łączącą nowoczesną technikę animacji 3D z ręcznie malowanymi elementami pracują m.in. twórcy filmu o Jeżu Jerzym - Wojtek Wawszczyk (reżyser i współautor scenariusza) i Rafał Skarżycki (współautor scenariusza).

Rodzinna komedia o podróżującym w czasie smoku będzie nosiła tytuł Diplodok. - Te komiksy były kultowe dla mojego pokolenia, cieszyły się w Polsce olbrzymią popularnością - mówi reżyser filmu Wojtek Wawszczyk ze studia Human Ark, w którym powstanie film. - Ludzie uwielbiali sympatycznych bohaterów i ich przygody przede wszystkim ze względu na inteligentny, pobudzający do myślenia humor. To idealny materiał na błyskotliwą historię filmową - zapewnia Wawszczyk. - Mamy ambitne plany, nie chcemy naśladować amerykańskich animacji, zależy nam na tym, żeby wykreować oryginalny obraz z wyraźnie zaznaczonym własnym stylem wizualnym - dodaje reżyser.

Studio Human Ark otrzymało 80 000 Euro na rozwój pełnometrażowej produkcji o Smoku Diplodoku. Rozwój projektu finansuje również Polski Instytut Sztuki Filmowej.

- Wierzymy, że charyzmatyczni bohaterowie z opowieści o Smoku Diplodoku sprawdzą się doskonale nie tylko w komiksach i na ekranie, ale również w grach, czy w aplikacjach - mówi Anja Šošić z Human Ark, producentka filmu.

Ważna informacja dla miłośników komiksów Tadeusza Baranowskiego - dystrybucja filmu wsparta będzie reedycją albumów popularnego rysownika i scenarzysty!

Scenariusz filmu razem z Wawszczykiem przygotuje Rafał Skarżycki. Obaj pracowali już przy animowanym filmie Jeż Jerzy - adaptacji komiksów pod tym samym tytułem. Produkcja Diplodoka rozpocznie się pod koniec 2014 roku, premierę przewidziano na rok 2016.

Human Ark to warszawskie studio specjalizujące się w animacji komputerowej i postprodukcji. Poza filmami i serialami animowanymi tworzy animacje oraz najwyższej klasy efekty specjalne na potrzeby filmu i reklamy. Oprócz Diplodoka Human Ark przygotowuje obecnie animowany serial dla dzieci Kacperiada na podstawie opowiadań Grzegorza Kasdepke.

Dotychczas studio wyprodukowało wielokrotnie nagradzany (25 nagród) film animowany Świteź w reż. Kamila Polaka, prezentowany na ponad 160 festiwalach na świecie. Inną głośną produkcją, z którą związani są twórcy z Human Ark jest pełnometrażowa animacja Jeż Jerzy (reż. Wojtek Wawszczyk, Jakub Tarkowski, Tomasz Leśniak) z 2011 roku.
Projekt i realizacja: direktpoint