Niedziela, 2017.08.20 Bernarda, Sabiny, Samuela

Legenda Kaspara Hausera wkrótce w kinach

legenda_kaspara_hausera_plakat
Czarno-biały obraz nakręcony na taśmie 35 mm w konwencji surrealistycznego, postmodernistycznego westernu z udziałem niewielkiej liczby aktorów i w zaskakujcej scenerii - oto najnowsza wersja opowieści i tajemniczym Kasparze Hauserze. Film w reżyserii Davide Manuli trafi na ekrany polskich kin 4. października.

W podwójnej roli Szeryfa i zbrodniarza wystąpił w filmie amerykański aktor Vincent Gallo. W obsadzie znalazła się również czołówka włoskich aktorów: Claudia Gerini oraz performerka Silvia Calderoni. Muzykę napisał francuski producent i multiinstrumentalista dj Vitalic.

Miejscem akcji jest tajemnicza wyspa. Na morzu unosi się ciało, które w końcu przybija do brzegu. To Kaspar Hauser, następca tronu, który zniknął w tajemniczych okolicznościach, gdy był dzieckiem. Powrócił żywy, ale nie potrafi odnaleźć się w rzeczywistości, jego myśli są poplątane, rozumowanie zaburzone. Opiekuje się nim Szeryf, który pozwala zamieszkać rozbitkowi w starym więzieniu.

Pojawienie się Kaspara wprowadza niepokój w jednostajność życia na wyspie. Przybysz będzie musiał dowiedzieć się, kto jest jego przyjacielem, a kto wrogiem.Film pokazywany był na ponad 40 festiwalach filmowych na świecie. Inspiracją dla reżysera były takie filmy klasyczne jak: Kret Alejandra Jodorowskiego, Stalker Andrieja Tarkowskiego, Alphaville Jeana-Luca Godarda i Truposz Jima Jarmuscha.
Projekt i realizacja: direktpoint