Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

Konkurs na komiksową adaptację literatury jidysz

konkurs_komiksowy_jidysz_plakat
Najpierw trzeba wybrać dowolny tekst prozatorski przetłumaczony z z języka jidysz na język polski, a później narysować na jego podstawie komiks mieszczący się na maksymalnie 12 planszach. I do końca października wysłać swoją pracę organizatorom konkursu komiksowego.

Uczestnik konkursu może przysłać dowolną liczbę prac komiksowych w dowolnej technice. Każda z prac powinna stanowić zamkniętą całość, o maksymalnej objętości 12 plansz  wyłącznie w formacie pionowym A 4 (210 x 297 mm).

Główna nagroda to 2 tys. zł oraz publikacja komiksu w kwartalniku "Cwiszn", za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca - publikacja komiksu i honorarium autorskie.

Komiksy można nadsyłać mailem do końca października na adres: anna.szyba@cwiszn.pl. Organizatorzy oczekują nowych i pomysłowych oraz niestereotypowych przedstawień i współczesnych interpretacji tekstów, które, choć istnieją w polskim obiegu, są często niesłusznie zapomniane lub niezauważane.

Organizatorami konkursu są Teatr Żydowski-Centrum Kultury Jidysz oraz Żydowski Kwartalnik o Literaturze i Sztuce "Cwiszn".

Projekt objęła patronatem Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

REGULAMIN KONKURSU
Projekt i realizacja: direktpoint