Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży

Galeria V9 na targach sztuki ulicy w Berlinie

galeria_v9
Galeria V9, należąca do grupy Vlepvnet, została zaproszona do udziału w międzynarodowych Targach Stroke Urban Art Fair w Berlinie. Wydarzenie dedykowane jest sztuce ulicy oraz nurtom blisko związanym ze streetartem. V9 będzie jedyną galerią z Polski, która zaprezentuje dzieła naszych artystów.

W Targach weźmie udział kilkadziesiąt galerii i artystów z całego świata (m.in. z Holandii, Niemiec, Danii, Włoch, Francji, Malezji, Hiszpanii, Szwajcarii, Grecji, Luxemburga i Wielkiej Brytanii).

Impreza rozpoczyna się 2. października i potrwa 4 dni. Jest to jedno z największych wydarzeń na świecie, które zrzesza artystów związanych z nurtem Low Brow, graffiti, komiksem, grafiką, ilustracją i streetartem. Podczas Targów galeria V9 pokaże wybrane prace z własnej kolekcji zgromadzonej na przestrzeni ostatniej dekady oraz dzieła swoich artystów. Będą to m.in. obrazy Pawła Ryżko, Gosi Bartosik, Goro, Szum-a, bohomaza i innych osób związanych z V9.

Artyści z galerii V9 będą na Targach Stroke po raz drugi. - To ważne wydarzenie w świecie sztuki XXI wieku - mówią artyści z galerii V9. - Targi Stroke są nam bliskie ideologicznie. Impreza ma duży wkład w zmianę podejścia do sztuki ulicy, dla której galerie były jeszcze do niedawna zamknięte. Chcemy na tle zbiorów prac z całego świata pokazać polską sztukę streetartu, która w ostatnich latach osiągnęła bardzo wysoki poziom. Wielu polskich artystów może śmiało mierzyć się ze światowymi nazwiskami. Chcemy w Berlinie zwrócić uwagę zagranicznych krytyków na naszą sztukę. Uświadomić, że warto zgłębić jej temat również na miejscu, w Polsce. 

Każdego roku Targi Stroke odwiedza około 100 tys. osób. Impreza to okazja do wymiany opinii na temat nowych kierunków w sztuce XXI wieku. Podczas Targów odbędzie się szereg wykładów oraz spotkań z przedstawicielami sztuki - krytykami i artystami. Natomiast kolekcjonerzy sztuki będą mogli kupić dzieła prezentowane na Targach. 
Projekt i realizacja: direktpoint