Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty

Premiera powieści Lux perpetua w wersji audio

lux_perpetua_audiobook_okladka
Prace nad superprodukcją audiobooków z Trylogią husycką Andrzeja Sapkowskiego dobiegły końca. Finałowy tom w wersji dźwiękowej ukaże się 24. października. W nagraniach wzięło udział 124 aktorów, którzy wcielili się w 192 role, a przestrzeń tego teatru wyobraźni rozbudowują spektakularne efekty dźwiękowe oraz muzyka Adama Skorupy.

W główne role wcielili się m.in.: Krzysztof Gosztyła, Anna Dereszowska, Lesław Żurek, Krzysztof Wakuliński, Henryk Talar, Artur Barciś, Magdalena Różczka, Kazimierz Kaczor, Adam Ferency, Krzysztof Banaszyk, Jacek Lenartowicz.

Reżyserem trwającego prawie 23 godziny słuchowiska jest Janusz Kukuła, który ma na koncie takie produkcje Teatru Polskiego Radia jak Trylogia i Quo Vadis Sienkiewicza oraz audiobook Wiedźmina.

Muzykę opracował Adam Skorupa - kompozytor ścieżki dźwiękowej do uhonorowanej wieloma międzynarodowymi nagrodami gry komputerowej Wiedźmin, uznany przez amerykański portal IGN za najlepszego twórcę oryginalnej muzyki do gier komputerowych w 2007 roku.

Po raz pierwszy w historii wydawniczej do realizacji audiobooka za pośrednictwem kolekti.pl włączyli się miłośnicy audiobooków Narrenturm i Boży bojownicy. Wspierali przedsięwzięcie już na etapie produkcji. Część objęła audiobook mecenatem, a inni mieli możliwość zagrania z aktorami.

Również po raz pierwszy zostanie wydana płyta na życzenie z autorską dedykacją zinterpretowaną przez bohaterów: Reynevana, Samsona Miodka, Szarleja i Pomurnika.

Trylogia husycka to nazwa trzech powieści historycznych z elementami fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Wojny husyckie stały się tłem przygód głównego bohatera Reinmara z Bielawy zwanego Reynevanem (Lesław Żurek). W skład trylogii wchodzą: Narrenturm, Boży bojownicyLux perpetua.

„Lux perpetua dosłowanie znaczy po łacinie "nieustające światło" lub - skłaniając się do luźnego tłumaczenia zakorzenionego w katolicyzmie - "światłość wiekuista".
Krwawy czas wojen husyckich na Dolnym Śląsku jest tłem przygód młodego Reynevana, który przemierza ziemie śląskie, czeskie i polskie w poszukiwaniu mordercy swojego brata. Po drodze wplątuje się w intrygi miłosne i polityczne. I gdy odnajduje miłość swojego życia, wybranka jego serca zostaje uprowadzona. Spokojne usposobienie idealisty, zielarza i medyka ustępuje mrocznej stronie jego charakteru. Aby odzyskać ukochaną musi wcielić się w husyckiego szpiega, zabójcę i mściciela. Stawia wszystko na jedną kartę i postanawia uwolnić swoją miłość z rąk porywaczy.

Audiobook ukaże się nakładem wydawnictw Fonopolis i superNOWA.
Projekt i realizacja: direktpoint