Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza

Gabriel nagrodzony na festiwalu Schlingel

Gabriel_fotos1
Młody aktor Jan Rotowski odebrał Nagrodę Specjalną Jury Festiwalu Filmowego Schlingel dla filmu Gabriel w reżyserii Mikołaja Haremskiego. Schlingel to międzynarodowy festiwal filmów dla dzieci i młodzieży, który odbywa się w Chemnitz od roku 1996 i jest przeglądem światowych produkcji kina młodzieżowego.

Gabriel to kino familijne dla młodej widowni, wzruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni i nastoletnich dylematach, w której nie brak wątków kryminalno-komediowych. W filmie obok Jana Rotowskiego zagrali między innymi Natan Czyżewski, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz i Paweł Królikowski.

Głównym bohaterem filmu jest dwunastoletni Tomek, który pewnego dnia postanawia opuścić dom dziadków i wyruszyć w pełną przygód podróż, by odnaleźć swojego ojca. Już na samym początku wpada w tarapaty, z których pomaga mu wyjść tajemniczy przyjaciel Gabriel. Pomimo nieporozumień na początku ich znajomości, chłopcy zaprzyjaźniają się i razem stawiają czoła niebezpiecznym okolicznościom podróży. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

Obok wymienionych wcześniej aktorów w Gabrielu wystąpili także Cezary Kosiński, Przemysław Bluszcz oraz komediowy duet Sławomir Orzechowski i Tomasz Sapryk. 

Film Mikołaja Haremskiego otrzymał wcześniej cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Młody Aktor i Najlepszy Film Fabularny.

Gabriel był również prezentowany na Festiwalu Filmowym w Montrealu. Film znalazł się w oficjalnej selekcji Festiwalu Filmów Polskich w Seattle i niebawem zostanie pokazany w konkursie głównym na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Hyderabad oraz na Festiwalu Filmów Polskich w Chicago. W grudniu zostanie zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu.

Premiera kinowa filmu planowana jest na początek roku 2014.
Projekt i realizacja: direktpoint