Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

Suzanne Vega nagrała płytę w drodze

Tales_from_the_Realm_okladka_cd
Po siedmiu latach przerwy Suzanne Vega powraca z dziesięcioma nowymi kompozycjami. Premiera albumu Tales from the Realm of the Queen of Pentacle zapowiadana jest na 3. lutego 2014 r.

Piosenki Vegi zamieszczone na nowej płycie opowiadają historie o wzajemnie krzyżujących się światach: materialnym i duchowym. Suzanne spędziła dwa lata "w drodze" pisząc i nagrywając piosenki. Cały materiał został zarejestrowany w różnych zakątkach globu: w Chicago, Londynie, Pradze, Los Angeles i Nowym Jorku. Produkcją zajął się Gerry Leonard  (producent Davida Bowie), a miksy wykonał Kevin Killen znany ze współpracy z takimi artystami jak Peter Gabriel czy Kate Bush.

Tradycyjnie artystka do współpracy zaprosiła basistę Mikea Viscegliaę i perkusistę Douga Yowella. Gościnnie na albumie pojawiają się tacy muzycy jak basista Gail Ann Dorsey i perkusista Zachary Alford (David Bowie); basista Tony Levin (Peter Gabriel); perkusista Jay Bellerose (T-Bone Burnett’s); Larry Campbell (Bob Dylan) grający na banjo, mandolinie i cymbałkach; perkusista Sterling Campbell (David Bowie, B52s); Alison Balsom (London Chamber Orchestra); Cathrine Russell (David Bowie, Paul Simon) oraz Smilkov Chamber Orchestra z Czech.

Lista utworów:
1. Crack In The Wall
2. Fool's Complaint
3. I Never Wear White
4. Portrait of the Knight of Wands
5. Don't Uncork What You Can't Contain
6. Jacob and the Angel
7. Silver Bridge
8. Song Of the Stoic
9. Laying on of Hands / Stoic 2
10. Horizon (There Is A Road)
Projekt i realizacja: direktpoint