Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Macierzyństwo bez lukru 3!

macierzynstwo_bez_lukru_3
Macierzyństwo bez lukru - co powie tata? to trzecia odsłona projektu charytatywnego na rzecz ciężko chorego Mikołajka Kamińskiego. W kolejnym tomie antologii nie tylko matki, ale i ojcowie opowiadają o swoich doświadczeniach rodzicielskich.

We wstępie Łukasz Kielban, autor bloga czasgentlemanow.pl rozważa, jakie są oczekiwania wobec ojców we współczesnym świecie. Na kolejnych stronach ojcowie i matki podejmują tematy bliskie współczesnym rodzicom, m.in. syndrom zapracowanych ojców oraz matek, które żyjąc w związkach czują się samotne, a także obecność ojca przy porodzie.

Nasi autorzy  zastanawiają się, czy dzieci muszą być posłuszne rodzicom, dostawać to, czego my nie mieliśmy i czy powinny być nam wdzięczne; dywagują, na czym polega partnerski podział obowiązków i gdzie leży granica między bezpieczeństwem dziecka a nadopiekuńczością rodziców.

O tym, jak pozostać wiernym swoim zasadom, jednocześnie szanując autorytet drugiego rodzica, piszą: autorka tylkospokojnie.wordpress.com, najlepszego bloga w kategorii "Literackie i kulturalne" w konkursie Blog Roku 2012 i Krzysztof Ziemiec, dziennikarz TVP.

Nie uciekamy również od trudnych tematów: Agnieszka Sujata, autorka książki Huśtawka i bloger Sebastian Łukomski (ojcieckarmiacy.blox.pl) opowiadają o życiu z autyzmem w tle, Małgorzata Rybarczyk-Bończak, autorka bloga preclowastrona.blox.pl i Marcin Kamiński, tata Mikołajka (mikołajkowo.blogspot.com), piszą, jak radzą sobie z nieuleczalną chorobą swojego dziecka.

Teksty dla Mikołajka napisali także popularni blogerzy: Małgorzata Dawid-Mróz, autorka książki Bajki o życiu i bloga manufaktura-radosci.pl, Aleksandra Michalak, autorka książki Matka Sanepid i bloga matkasanepid.pl, Pierwsza Żona (pierwsza-zona.blog.pl), Paweł Lipiec (zerozerosiedem.pl), Maciej Ślużyński, przedstawiciel wydawnictwa http://www.rw2010.pl/ i wielu innych. Oprawę graficzną zapewnili: Anna Betlejewska (matkatka.blogspot.com), Katarzyna Pac-Raszewska (kruszka.blox.pl) i Maciej Mazurek (zuchrysuje.pl).

Cały zysk ze sprzedaży antologii trafia na konto Mikołajka w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Wszyscy autorzy oraz wydawca zrezygnowali z honorariów na rzecz chorego chłopczyka.

Antologia jest dostępna w Oficynie Wydawniczej RW2010. W sprzedaży są również dwa poprzednie tomy.

Serwis Pozytywy.com jest patronem medialnym antologii.
Projekt i realizacja: direktpoint