Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Dlaczego mama musi być wyspana?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta - mama też człowiek, a żaden przedstawiciel tego gatunku, który nie zaznał odpowiedniej ilości odpoczynku, nie nadaje się do niczego, poza spaniem właśnie. Utrzymanie poprawnych kontaktów z innymi dorosłymi zaczyna przekraczać jego możliwości, a komunikowanie się z niemowlakiem, który swoje potrzeby wyraża w sposób wysoce enigmatyczny, staje się zazwyczaj dla niewyspanej mamy po prostu niemożliwe.

Niewyspana mama gubi gdzieś raptem pokłady anielskiej cierpliwości, zaczyna mówić podniesionym głosem, marudzenie małego człowieka staje się dla niej udręką, a im bardziej mama niewyspana, tym bardziej potomek marudny, gdyż udzielają mu się mamine rozdrażnienie, niepokój i paskudny humor. Im bardziej rodzicielka jest nie do życia, a konkretnie nie do jawy, tym bardziej nawet najpogodniejszy niemowlak zaniepokojony i rozkapryszony.

Nie ma dwóch zdań - wysypianie się jest w przypadku mamy obywatelskim obowiązkiem. Jeśli zależy jej na wychowaniu nieznerwicowanego, sympatycznego i pogodnego człowieka, powinna bezwzględnie wyrabiać swoją normę czasową w objęciach Morfeusza. Wystarczy się rozejrzeć, by stwierdzić, że większość Polaków została wychowana przez kobiety, które nie dosypiały i, aby się rozbudzić, pokrzykiwały, poszturchiwały i obsztorcowywały dorastających obywateli, którzy teraz nie dość, że mają problemy z uśmiechaniem się do innych przedstawicieli swojego gatunku, to jeszcze przejęli paskudne wzorce i sami uważają zdrowy sen za patologię. Tak, drogie panie, niedobór naszego snu jest przyczyną takich chorób społecznych jak nerwice, wrzody żołądka i dwunastnicy, a kto wie, czy nie wojen!

Zostawmy zatem niedokończone prasowanie, na obiad wybierzmy się czasem z rodziną do niedrogiego, a sympatycznego baru, zamiast pichcić po nocach, wyłączmy telewizor, na ekranie którego mordują się dorosłe dzieci innych niewyspanych niewiast i chwytajmy to, co słusznie nam się należy - zdrowy, orzeźwiający sen. Dla dobra ludzkości. Lub przynajmniej własnych dzieci.

Magdalena Walusiak

Forumowe komentarze

portret użytkownika Gość

BRAWA!!!

To najlepszy i trafiający prosto do mojego serca artykuł przeznaczony dla świeżo upieczonej matki :) Zaraz go wyślę mężowi :) pozdrawiam, fastcar
Projekt i realizacja: direktpoint