Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

Stacey Kent zaśpiewa Gainsbourga

Stacy Kent news1
Nowy album Stacey Kent zatytułowany Breakfast On The Morning Tram ukaże się jesienią 2007 roku - poinformowała firma EMI Music Poland. Amerykańska wokalistka jazzowa podpisała kontrakt płytowy z paryskim oddziałem Blue Note. Na krążku znajdą się m.in. autorskie piosenki Kent napisane we współpracy z laureatem nagrody Bookera i Whitbread Kazuo Ishiguro.

- Blue Note to wytwórnia, która wydała mi się idealna - mówi Stacey. - To wytwórnia, o której marzyłam jako dziecko. Podpisując kontrakt z Blue Note poczułam się tak, jak musiała się czuć Steffi Graf wychodząc na kort, by zmierzyć się z Martiną Navratilową - dodaje artystka.

Na płycie najbardziej niecodziennym dla Stacey elementem będą autorskie piosenki wokalistki napisane we współpracy z laureatem nagrody Bookera i Whitbread Kazuo Ishiguro. Znajomość Stacey z Ishiguro zaczęła się w 2002 roku, gdy Ishiguro jako jedną z piosenek do programu Desert Island Discs (Moja kolekcja na bezludną wyspę) wybrał They Can't Take That Away From Me w wykonaniu artystki.

Na płycie Breakfast On The Morning Tram znajdzie się także kompozycja Samba Saravah z filmu Kobieta i mężczyzna, w reżyserii Claude’a Leloucha oraz uwielbiane przez artystkę francuskie piosenki, tym razem autorstwa Serge’a Gainsbourga.

Producentem płyty Breakfast On The Morning Tram będzie mąż Stacey, brytyjski saksofonista tenorowy Jim Tomlinson, którego ostatni album The Lyric, z gościnnym udziałem Stacey, otrzymał tytuł Najlepszego Albumu, podczas gali 2006 BBC Jazz Awards.
Projekt i realizacja: direktpoint