Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza

Reedycje Asteriksów

asteriks_na_igrztskach_okladka
Wydawnictwo Egmont rozpoczęło reedycję przygód dwóch najsławniejszych bohaterów komiksowych rynku frankofońskiego: Asteriksa i Obeliksa. Pod koniec stycznia do sprzedaży trafi m.in. komiks filmowy o igrzyskach olimpijskich.

Asteriks na igrzyskach olimpijskich to 12 tom z serii Asteriks. Album z rysunkami Alberta Uderzo do scenariusza René Goscinnego został wydany we Francji w 1968 roku z okazji zimowej olimpiady w Grenoble. Dzielni Galowie postanawiają wziąć udział w igrzyskach olimpijskich. Do startu w zawodach wytypowano dwóch - Asteriksa i Obeliksa. Jednak w Rzymie okazuje się, że zawodnicy nie mogą stosować żadnych środków dopingujących, a za taki należy uznać magiczny wywar. Mimo to postanawiają się nie poddawać i decydują, że wystartuje sam Asteriks. Ale bez magicznego wywaru Asteriks przegrywa kolejne konkurencje. Dopiero dzięki podstępowi Panoramiksa Galowie kolejny raz udowadniają, że są niepokonani.

Oprócz tomu Asteriks na igrzyskach olimpijskich do dystrybucji trafią tego samego dnia - 28 stycznia - albumy Asteriks gladiator (tom 3 serii) oraz Wyprawa dookoła Galii (tom 4).
Projekt i realizacja: direktpoint