Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

Stacey Kent - nota biograficzna

Stacy Kent news1
Stacey Kent (ur. 27 marca, 1968 w South Orange, New Jersey) uważana jest za jedną z najciekawszych wokalistek jazzowych młodego pokolenia.

Ukończyła komparatystykę literacką na Sarah Lawrence College in Nowym Jorku, po czym zamieszkała w Anglii, gdzie studiowała w Guildhall School of Music and Drama. Podczas studiów w londyńskiej Guildhall School of Music and Drama poznała swojego męża, saksofonistę Jima Tomlinsona, którego poślubiła 9 sierpnia 1991 r.

Jej pierwszy album Close Your Eyes ukazał się w 1997 roku. Od tego czasu nagrała pięć płyt, a także pojawiała sie gościnnie na krążkach Tomlisona - ostatnio na płycie The Lyric (2005), która otrzymała nagrodę "Album of the Year" 2006 na BBC Jazz Awards.

W 1995 roku Stacey Kent pojawiła się w filmie Ian McKellena Richard III śpiewając jazzową wersję utworu Christophera Marlowe'a The Passionate Shepherd to His Love

W 2007 wydana została najnowsza płyta Stacy Kent Breakfast On the Morning Tram. Album został wydany przez paryski oddział Blue Note.   
Projekt i realizacja: direktpoint