Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty

Głowa Kasandry na dużym ekranie

glowa_kasandry_okladka
Rozpoczęły się prace nad ekranizacją powieści Marka Baranieckiego Głowa Kasandry. Film przygotowywany w polsko-amerykańskiej koprodukcji będzie nosił tytuł Cassandra. Science fiction drama. Przygotowaniem scenariusza zajął się autor powieści.

Podczas pracy nad scenariuszem Marek Baraniecki poprawił i uzupełnił pierwotną wersję  Głowy Kasandry. Nowa edycja powieści, która jako pierwsza zdobyła Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, ukaże się nakładem wydawnictwa SuperNOWA 19. września. Jak informuje wydawca, zmiany nie są rewolucyjne.

Oprócz tytułowej Głowy Kasandry w książce Baranieckiego znajdą się dwa opowiadania z wcześniejszego okresu twórczości autora: Karlgoro, godz. 18.00 oraz nawiązujący stylistyką do powieści kryminalnej Wynajęty Człowiek. Dwa kolejne utwory to Ziarno Kirliana i nigdy dotąd nie drukowana mikropowieść Wesele Dusz. Oba łączą w sobie elementy sensacji, fantastyki i... ezoteryki.

"Gazeta Wyborcza" uznała w 2004 roku Głowę Kasandry za jedną z siedmiu najważniejszych światowych dzieł postapokaliptycznych, obok utworów m.in. Jacka Londona, Herberta Wellsa i Stephena Kinga.
Projekt i realizacja: direktpoint