Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży

Aromaterapia

zapachy
Aromaterapia czyli lecznicze wykorzystanie dobroczynnych właściwości olejków eterycznych zawartych w roślinach, robi zawrotną karierę. Jednak nie my ją wymyśliliśmy a nasi praprzodkowie.

Olejki eteryczne od wieków stanowiły składnik perfum, kosmetyków i lekarstw. Ich lecznicze właściwości dla ducha i ciała znali już starożytni Egipcjanie. Z Egiptu wiedza na ten temat dotarła do Grecji, a potem do Rzymu. Współczesny nam termin „aromaterapia” wprowadził francuski chemik Rene Gattefosse, który w latach 20 naszego wieku prowadził badania nad leczniczymi właściwościami olejków eterycznych.

Terapię olejkami można prowadzić na kilka sposobów : wykorzystując je do masażu, wonnych kąpieli, inhalacji przy pomocy specjalnej lampki oraz jako kompresy. Każdy z olejków ma inne zastosowanie, ale można je też łączyć ( oczywiście zgodnie z recepturą).


Aromaterapia może być stosowana jako metoda wspomagająca leczenie, kuracja upiększająca albo poprawiająca nastrój. Z jej dobrodziejstw chętnie też w ostatnich latach korzysta kosmetologia. Na rynku coraz częściej pojawiają się preparaty pielęgnacyjne, które jednocześnie działają relaksująco i wprawiają w dobry nastrój.


Projekt i realizacja: direktpoint