Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

Czytelnia

Joyland_okladka

Stephen King: Joyland - fragment powieści

Devin Jones, student college'u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu - i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam...

Tak zaczyna się najnowsza powieść Stephena Kinga Joyland, która ukaże się w Polsce w przekładzie Tomasza Wilusza 6. czerwca nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Dzięki uprzejmości wydawcy prezentujemy przedpremierowo obszerny fragment książki.
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

Najnowsze informacje z działuSubskrybuj zawartość

Nagroda Cybulskiego za rolę Magika

jestes_bogiem_fot_katarzyna_kural_gal1
Marcin Kowalczyk został 50. laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę Magika w filmie Jesteś Bogiem. Nagrodę im. Bolesława Michałka dla najlepszej książki filmowej lat 2011/2012 otrzymał Tadeusz Lubelski za Historię niebyłą kina PRL.

Jean Genet: Zakochany jeniec - fragment

zakochany_jeniec_okladka
Ostatnia książka Jeana Geneta Zakochany jeniec ukazała się w Polsce 17. października w przekładzie Jacka Giszczaka. To literacki reportaż z obozu dla uchodźców w Palestynie na początku lat 70. XX wieku, wydany w oryginale już po śmierci autora, swoisty testament Geneta, a także unikalne świadectwo konfliktu, który nie wygasł do dziś.

Macierzyństwo bez lukru 2 - pierwsze recenzje

macierzynstwo_bez_lukru_2_okladka
"(...) tak wygląda mamowa jazda bez trzymanki", "(...) każda kobieta znajdzie coś dla siebie", "Świetne zmierzenie się ze wszystkim banałami i mitami", "Kolejna porcja słodko-gorzkiego dania serwowanego przez matki-blogerki na śniadanie, obiad i kolację", "(...) najlepszy kawałek polskiego Internetu o tym, czym jest macierzyństwo", "(...) jest to dłuższa ulotka nie dołączana do dziecka, Przepływ doświadczeń i empatii" - są już pierwsze recenzje antologii Macierzyństwo bez lukru 2.

Oriana Fallaci: Kapelusz cały w czereśniach - fragment książki

kapelusz_caly_w_czeresniach_okladka
W szesnastowiecznej skrzyni swojej przodkini, heretyczki Ildebrandy, spalonej przez Inkwizycję, Oriana Fallaci jako dziecko znalazła m.in. elementarz z XVIII wieku, list prawujka, który został wcielony do armii napoleońskiej i zginął w Rosji, czterosoldową monetę wybitą przez Państwo Kościelne, lutnię bez strun i stary zegar. Skrzynia spłonęła podczas bombardowania Florencji w 1944 roku, lecz pamięć o niezwykłych rodzinnych pamiątkach i opowieści rodziców przetrwały, by kilka dekad później zainspirować poważnie już chorą Orianę do opisania ponad stu lat pełnej pasji i namiętności historii swojego rodu.

John Irving: W jednej osobie - fragment powieści

w_jednej_osobie_okladka
Najnowsza powieść Johna Irvinga W jednej osobie w przekładzie Magdaleny Moltzan-Małkowskiej ukaże się w Polsce 2. października nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Trzynasta powieść autora Świata według Garpa opowiada o ważnym etapie w dziejach kultury amerykańskiej, począwszy od rygorystycznych lat pięćdziesiątych poprzez dwie dekady rewolucji obyczajowej, tragedię "plagi" AIDS aż po czasy współczesne.Przedpremierowo prezentujemy pierwszy rozdział powieści.

Dorota Sumińska: Zwykłe niezwykłe życie - fragment powieści

zwykle_niezwykle_zycie_okladka
Pełna życiowych zakrętów, miłosnych perypetii, przelanych łez i wielkich radości nowa powieść Doroty Sumińskiej Zwykłe niezwykłe życie ukaże się 14. czerwca nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Magdalena Samozwaniec: Tylko dla dziewcząt - fragment

tylko_dla_dziewczat_okladka
O striptizie, małżeństwie, diablicach i mężu elektronowym. O konfliktach międzypokoleniowych i damsko-damskich. Zabawne i lekkie historie mówią jednak przede wszystkim o cichej wojnie, jaka od wieków toczy się między płciami, wojnie, z której kobieta świadoma swojej wartości wychodzi obronną ręką. Premiera wydawnicza - 25. stycznia 2012 r.

Ida Fink: Podróż - fragment powieści

podroz_okladka
Wznowienie słynnej powieści Idy Fink Podróż ukazało się 11. stycznia 2012 r. nakładem wydawnictwa W.A.B. w "Serii z drzewem - wracamy do korzeni". To trzecie wydanie historii dwóch żydowskich sióstr, które w 1942 r. uciekły z getta w małym miasteczku na kresach dawnej Rzeczypospolitej. Przebrane za chłopki zgłosiły się do Arbeitsamtu, żeby dobrowolnie wyjechać na roboty do Niemiec. Wraz z grupą robotnic przymusowych rozpoczęły najważniejszą podróż w swoim życiu.

Makbet - fragment nowego tłumaczenia Piotra Kamińskiego

makbet_2011_1
Makbet - pierwszy tom edycji dramatów Williama Shakespeare’a w nowych przekładach Piotra Kamińskiego - ukazał się 14. grudnia nakładem wydawnictwa W.A.B.

Pomarańczowa Alternatywa w dokumentach aparatu represji PRL - fragment

wszyscy_proletariusze_badzcie_piekni_okladka
Wszyscy proletariusze bądźcie piękni! Pomarańczowa Alternatywa w dokumentach aparatu represji PRL (1987-1989), Wstęp, wybór i opracowanie Joanna Dardzińska, Krzysztof Dolata, Oddział IPN we Wrocławiu, Wrocław 2011, 364 s. + wkładka zdjęciowa 24 s. (seria "Dokumenty", t. 49). Książka ukazała się w październiku 2011 r.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość