Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Kot Simona pomaga bezdomnym zwierzakom

Setki polskich kotów pod wodzą Kota Simona wesprą fundację S.O.S. dla Zwierząt. Niezwykła podobizna jednego z najsłynniejszych kotów świata stworzona z fotek prawdziwych kotów została wystawiona na aukcję, a dochód z niej zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Kot Simona to postać stworzona przez Simona Tofielda, angielskiego rysownika, prywatnie wielkiego miłośnika kotów. Filmiki z przygodami egotycznego czworonoga zdobyły ogromną popularność na całym świecie, a polski fanpage tej postaci przekroczył liczbę 25 000 fanów. Albumy Kot Simona sam o sobie i Kot Simona za płotem stały się bestsellerami.

Przy okazji premier albumu Kot Simona i kociokwik oraz kalendarzy na 2012 rok wydanych przez Wydawnictwo W.A.B., Kot Simona postanowił wykorzystać ten potencjał i zaktywizować swoich fanów. Akcji przyświeca szczytny cel: chodzi o pomoc fundacji S.O.S. dla Zwierząt.

Fundacja działa na terenie Śląska i Zagłębia na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów i psów. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym i wyrzucanym zwierzętom. Kot Simona nie mógł więc wybrać lepiej. Sam raczej nie narzeka na brak miłości od swojego właściciela, ale bardzo współczuje swoim odrzuconym kolegom.

Jak powstał portret Kota Simona zawierający podobizny setki polskich kotów? - Stworzyliśmy konkurs na najbardziej urocze zdjęcie kota. Fani kota Simona to w większości zapaleni kociarze, więc spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odzewem. Miłośnicy kotów z ochotą chwalili się swoimi czworonożnymi pociechami - mówi Michał Maciejewski z agencji organizującej konkurs.

Wszystkie zebrane w konkursie zdjęcia kotów tworzą specyficzną mozaikę, która układa się w wizerunek Kota Simona. Rozmiar obrazu to 80 na 80 centymetrów. Stworzony na płótnie naciągniętym na sosnowe krosna.

Obraz można wylicytować na specjalnej aukcji charytatywnej. Całkowity dochód ze sprzedaży obrazu wesprze najbardziej potrzebujące zwierzęta z  fundacji S.O.S. dla Zwierząt.
Projekt i realizacja: direktpoint