Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży

Laureaci 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Kamil Studnicki zdobył Grand Prix 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej - Tukana Złotego oraz 10 tys. euro. Nagrodę przyznało jury w składzie: Agata Duda-Gracz, Monika Strzępka, Krzysztof Globisz, Jerzy Satanowski i Michał Witkowski. Laureatką pozostałych nagród w konkursie piosenki aktorskiej została Dominika Barbas. 

Tukan Dziennikarzy, Tukan Publiczności - nagroda widzów obecnych na Koncercie Finałowym, Nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz zaproszenie Towarzystwa Polonica na 21. Chanson Festival w Kolonii przypadły w udziale Dominice Barbas.

Kapituła im. Aleksandra Bardiniego przyznała Nagrodę - Dyplom Mistrzowski oraz statuetkę Tukana - Piotrowi Dziubkowi.
Piotr Dziubek od wielu lat związany jest z Przeglądem Piosenki Aktorskiej jako autor aranżacji i kompozytor, kierownik muzyczny i instrumentalista. Współtworzył m.in. Mandarynki i pomarańcze, Galerię, Wiatry z mózgu, Galę piosenek Marka Grechuty Steruj krwią swoją do oceanu spokoju, Grę szklanych paciorków, Galę ...rewolucyjną!. Jest autorem wielu kompozycji muzyki teatralnej i filmowej.
Laureat otrzymał statuetkę Tukana i Dyplom Mistrzowski (grafikę autorstwa Michała Hrisulidisa).

Jury Nurtu Off w składzie:
Małgorzata Stobiecka, niezależna producentka
Agnieszka Wolny-Hamkało, poetka, publicystka, krytyczka literacka
Marek Kocot, aktor, twórca Antykabaretu
Jakub Krofta, reżyser, autor scenariuszy teatralnych, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek
Michał Litwiniec, łowca dźwięków, multiinstrumentalista, kompozytor
przyznało Tukana Off zespołowi Sultan hagavik i Przyjaciele za spektakl Pasja, czyli cała ta chujowa piosenka aktorska - za progresywność, lekkość, dystans, przekraczanie przyzwyczajeń percepcji odbiorców. Za świetne tempo, odwagę, łamanie tabu, estetykę performance. Za wytrącanie z mechanizmów myślenia o sztuce i muzyce. Za energię i bezpretensjonalność. Za off - brzmiał werdykt Jury.
Projekt i realizacja: direktpoint