Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży

Ostatnie dni wystawy Nie tylko Jazz

- Uczucia rysujące się na błyszczących od potu i wysiłku twarzach muzyków, rozmazane gwałtownym ruchem gesty i podnoszące poziom ekspresji ostre bliki świetlnych refleksów (...). To niezwykła wystawa pełna ułamkowych chwil bezruchu, w którego ciszy wybrzmiewa do końca lewitujący w przestrzeni dźwięk - tak o wystawie tworzonej latami przez Andrzeja Mochonia mówi Stanisława Zacharko-Łagowska, dyrektor kieleckiego Biura Wystaw Artystycznych. Wystawę Nie tylko Jazz Andrzeja Mochonia można oglądać w krakowskiej Galerii "KonsulArt" do końca maja 2013.

To kolejna, po Fotografii, Świetle i poświęconej pamięci Michała Zduniaka Nie tylko jazz, wystawa autorstwa Andrzeja Mochonia. Fotografie powstały podczas koncertów w Warszawie, Bielsku-Białej, Nowym Yorku, Chicago czy Perugii, a zobaczyć na nich możemy m.in. Stanisława Soykę, Tomasza Stańko, Wayne’a Shortera, Chicka Coreę, Leszka Możdżera, Pata Methenego, Włodka Kiniorskiego.

- Wystawa jest wynikiem przypadku. Zostałem do niej namówiony, nieopatrznie powiedziałem "tak" i nie pozostało nic innego, jak zamknąć zrobione przeze mnie zdjęcia w ramki i pokazać zainteresowanym - mówi o wystawie Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce, Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Kielcach.

Kilkadziesiąt autorskich zdjęć Andrzeja Mochonia przepełniają emocje emanujące z błyszczących od potu i wysiłku twarzy artystów. - Widać rozumienie samej istoty tej wyjątkowej sztuki: jej spontaniczności, wyzwalającej emocje energii i intuicyjności abstrakcyjnego, jazzowego "języka". (...) Jazzowe impresje przełożone przez Andrzeja Mochonia na wizualny i z natury bezdźwięczny język fotografii, nadal pulsują muzycznym rytmem - mówi o wystawie Stanisława Zacharko-Łagowska.

W lipcu wystawę Nie tylko Jazz zobaczyć będą mogli goście von Hagen Jazz Festival w Blombergu.

Nie tylko Jazz w obiektywie Andrzeja Mochonia
Galeria KonsulArt, Konsulat Generalny Niemiec w Krakowie,  ul. Stolarska 7
Wystawa czynna do 30. maja
Projekt i realizacja: direktpoint