Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży

Morgan Freeman i Michael Caine w Iluzji

Morgan Freeman i Michael Caine po raz pierwszy spotkali się na planie filmowym w duecie - w filmie sensacyjnym, który trafi na ekrany polskich kin 28. czerwca. W Iluzji kluczowe są dwie postacie, które z drugiego planu wpływają na istotę fabuły. Nic więc dziwnego, że producenci do obsadzenia sceptyka w sprawach magii Thaddeusa Bradleya oraz szarej eminencji świata biznesu Arthura Tresslera szukali aktorów z ogromnym doświadczeniem. Tak do obsady dołączyły dwie legendy Hollywood.

Thaddeus Bradley (Freeman) jest znanym "łowcą iluzjonistów", który na co dzień zajmuje się demaskowaniem sztuczek magicznych. FBI zgłasza się do niego z prośbą o pomoc i ekspertyzę po pierwszym skoku grupy Czterech Jeźdźców. - Interesowało mnie rozwinięcie charakterologiczne mojego bohatera - jest niesamowicie bystry, ale także bardzo egoistyczny. Nie lubię go jako człowieka, bo podoba mi się wiara w magię - opowiada o swojej postaci Freeman.

Caine’owi grana przez niego postać natomiast przypadła do gustu - Arthur Tressler jest miliarderem, który finansuje ekstrawaganckie występy Czterech Jeźdźców. - To niezwykły film, zrealizowany na ogromną skalę. Scenariusz jest znakomity, a moja rola to aktorskie mięcho - komentuje swój udział w produkcji Caine.Przez cały film przewija się pytanie, czy istnieje Piąty Jeździec - ktoś, kto skrywa się w cieniu, pomagając ekipie iluzjonistów czarować cały świat. - Jedną z tajemnic jest to, w jaki sposób ci ludzie zebrali się w jedną grupę, kto pomógł - mówi Caine. - Odkrywanie tego na ekranie to świetna zabawa, bo kandydatów nie brakuje - dodaje aktor. Ciekawe, że obaj aktorzy, mimo, że grali już w tych samych filmach, nigdy wcześniej nie spotkali się sami na planie. To pierwszy film, w którym Freeman ma sceny tylko we dwójkę z Cainem.

Reżyseria: Louis Leterrier

Obsada:
Mark Ruffalo (Avengers, Wyspa tajemnic)
Morgan Freeman (Skazani na Shawshank, Siedem, RED)
Michael Caine (Mroczny rycerz powstaje, Incepcja, Prestiż)
Woody Harrelson (Urodzeni mordercy, To nie jest kraj dla starych ludzi, Igrzyska śmierci)
Jesse Eisenberg (Social Network, Zombieland, Zakochani w Rzymie)
Mélanie Laurent (Bękarty wojny, Debiutanci)
Isla Fisher (Wielki Gatsby, Na pewno, być może)

Gatunek: sensacja / przygoda
Produkcja: USA 2013
Dystrybucja w Polsce: MonolithFilms
Projekt i realizacja: direktpoint