Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

O nas

Pozytywy.com to niekomercyjny serwis informacyjno-publicystyczny o tematyce kulturalnej i rodzinnej. Właścicielem serwisu jest Magdalena Walusiak.


==================================
Na dzień dobry

Witam na stronie pozytywy.com,

Powołałam ten serwis do życia z powodu... nadmiaru informacji. Jak wielu ludzi piszących teksty na zamówienie zaczęłam z czasem otrzymywać coraz więcej zapowiedzi ciekawych wydarzeń, wiadomości o interesujących filmach, książkach, spektaklach i płytach oraz informacji mogących ułatwić życie wielu osobom, natomiast brakowało mi możliwości przekazania tych materiałów szerszemu gronu ludzi. Większe i mniejsze firmy, dla których produkowałam wywiady, teksty publicystyczne i przygotowywałam serwisy informacyjne uważały tę tematykę za zbyt niszową i niekomercyjną.

Uważam, że informacje użyteczne warto publikować, nawet jeśli są adresowane do niewielkiej grupy odbiorców i dla takich właśnie wiadomości będzie tutaj miejsce. Na stronie pozytywy.com znalazło się także sporo materiałów archiwalnych, co może zaskakiwać w przypadku serwisu nowego, uruchomionego zaledwie 29 września 2007 roku. Teksty te były pisane dla prasy bądź serwisów internetowych, które już nie istnieją lub ich działalność została zawieszona. W przypadku wywiadów, recenzji, biografii czy ciekawych wiadomości ich wartość archiwalna bywa jednak nieoceniona i nieźle sprawdza się jako uzupełnienie nowych materiałów, stąd decyzja o ponownej publikacji z zachowaniem daty premiery bądź napisania danego tekstu.

W trakcie wstępnych rozmów z Izabellą Rewcio, która jest moją wspólniczką i planuje już rozbudowywanie tego projektu o możliwości pozasieciowe, uświadomiłyśmy sobie, że polski Internet często bywa mało przyjazny dla osób słabo widzących i niewidomych. Ten serwis ma być dla nich maksymalnie dostępny i pod takim kątem był od początku projektowany, spełniając międzynarodowe standardy. Z czasem zamierzamy wprowadzić dodatkowe udogodnienia, które mogą być interesujące także dla osób o sokolim wzroku.

Choć strona pozytywy.com jest serwisem prywatnym, nie zamierzamy określać go mianem niezależnego. Dobór, treść i forma zamieszczanych tutaj materiałów zależy i będzie zależeć od wiedzy, doświadczeń, umiejętności, temperamentu, zainteresowań i gustu poszczególnych redaktorów. Siłą rzeczy jako redakcja nie będziemy zatem bawić się w obiektywizm, choć zamierzamy przestrzegać zasady oddzielania informacji od komentarza. Fakt, że dwie na trzy obecnie osoby w redakcji mają poglądy konserwatywne nie pozostanie z pewnością bez wpływu na tematykę zamieszczanych w serwisie materiałów. Nie interesuje nas polityczna poprawność, a granice wyznaczać będą osobiste gusta i wyczucie smaku autorów tekstów.

Dewizą serwisu jest „jasna strona rzeczywistości", co nie znaczy, że nie pojawią się na tych stronach informacje smutne czy zapowiedzi filmowych bądź literackich horrorów. „Jasna strona życia" ma prawo kojarzyć się wielbicielom Monty Pythona z absurdem i groteską, i nie zamierzamy od tych skojarzeń uciekać. W tym serwisie jest miejsce na wszystko, co użyteczne, ciekawe, warte polecenia, inspirujące, zaskakujące, pobudzające do myślenia czy po prostu poprawiające humor.

Zawartość serwisu może w dużym stopniu zależeć od jego odbiorców. Dajemy możliwość zarejestrowania się i dodawania artykułów, zapowiedzi wydarzeń i przepisów kulinarnych wszystkim, którzy mają na to ochotę. Opcja ta może szczególnie zainteresować organizatorów imprez - zapraszamy zatem do współpracy, zastrzegając sobie możliwość doboru zapowiedzi i wprowadzania redakcyjnych poprawek w celu zachowania pozytywnego charakteru serwisu.

Po tym przydługim wstępie zapraszam serdecznie do przeglądania naszych zasobów, komentowania, rejestrowania się i dodawania własnych tekstów, jeśli wola. Merytoryczne uwagi krytyczne, tudzież komplementy, które uwielbiamy, są bardzo mile widziane:)

Magdalena Walusiak

Projekt i realizacja: direktpoint