Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji

Piramidki z kurczaka złociste

piramidki_z_kurczaka_zlociste_foto
4 filety drobiowe
½ kapusty pekińskiej lub lodowej
200 g jogurtu naturalnego
1 opakowanie przyprawy Piramidki z kurczaka złociste
4 szpadki do szaszłyków
Piramidki z kurczaka złociste to pierwsza na rynku propozycja z nowej serii zestawów przypraw Danie ze Smakiem KAMIS. Zawiera mieszankę aromatycznych przypraw, w skład której wchodzą: czosnek, papryka słodka, kurkuma, kolendra, imbir, które sprawiają, że mięso zyskuje złocisty, apetyczny kolor i wyjątkowy smak. Mieszanka służy również do doprawiania jogurtu, który stanowi sos do sałatki, będącej elementem potrawy.

Kluczem sukcesu tego dania jest wyjątkowy smak i unikalny sposób podania w formie piramidki składającej się z 3 warstw złocistego kurczaka przełożonych sałatką z kapusty pekińskiej lub sałaty lodowej.

Przygotowanie dania jest proste, wystarczy 20 minut, by wyczarować Piramidki z kurczaka złociste.

Wykonanie:

Jogurt należy wymieszać z 1 łyżeczką przyprawy, następnie dodać pokrojoną w paski kapustę lub sałatę i odstawić na kilka minut. Każdy filet rozbić cienko, posypać z każdej strony ½ łyżeczki przyprawy i pokroić na 3 równe części. Jogurt z kapustą ponownie przemieszać. Złożyć piramidki w następującej kolejności: filet, 1 łyżeczka kapusty z jogurtem, filet, 1 łyżeczka kapusty z jogurtem, filet.

Całość przebić szpadką. Podawać z frytkami.

Smacznego!
Kamis
Projekt i realizacja: direktpoint