Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

18. października

18. października

1523 - urodziła się Anna Jagiellonka;

1558 - w Polsce uruchomiono pierwszą międzynarodową linię pocztową Kraków - Wenecja;

1792 - francuski minister spraw wewnętrznych Roland polecił malarzowi Davidowi przygotowanie planu przekształcenia podparyskiego pałacu królewskiego Luwr w muzeum. Otwarcie dla publiczności nastąpiło 8 listopada 1793 r.;

1867 - Stany Zjednoczone formalnie przejęły Alaskę od Rosji.

Więcej w kalendarium »

adaptacja teatralna

Premiera uniwersytecka Balu w Operze

bal_w_operze_foto
Bal w Operze - jeden z najgłośniejszych utworów Juliana Tuwima, arcydzieło polskiej literatury XX wieku - zostanie wystawiony w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Premiera studencka odbędzie się 5. grudnia. Dla żaków specjalna zniżka.

Trzej muszkieterowie Montowni - galeria

Trzej muszkieterowie to klasyk. Opowieść o przyjaźni czterech mistrzów szpady łączy w sobie wszystko, co kochają widzowie: szalone przygody, pojedynki, namiętności, nieoczekiwane zwroty akcji i zabarwione erotyzmem sceny zalotów i zdrad. Warszawska premiera scenicznej adaptacji powieści Dumasa odbędzie się 30. listopada w Teatrze Powszechnym.

Czechow. Opowiadania w Teatrze Kamienica

czechow_opowiadania_plakat
Humorystyczną i lekką inscenizację pięciu opowiadań Antoniego Czechowa w wykonaniu Zawodowego Teatru Osób Niepełnosprawnych będzie można zobaczyć 12. czerwca w warszawskim Teatrze Kamienica.

Premiera Małego Księcia w gliwickim teatrze

maly_ksiaze_gtm
Zagubiony na bezkresnej pustyni pilot, któremu cudem udało się przeżyć katastrofę samolotową, spotyka młodego chłopca. Tak zaczyna się znana na całym świecie opowieść o przyjaźni, miłości i niezwykłej podróży w poszukiwaniu swojego miejsca we wszechświecie. Premiera scenicznej adaptacji Małego Księcia w reżyserii Cezarego Domagały odbędzie się w Gliwickim Teatrze Muzycznym 31. maja.

Film Misja na scenie Łaźni Nowej

Klub_Milosnikow_Filmu_Misja_fot_Bartosz_Siedlik_gal5
Na deski teatru, z iście hollywoodzkim rozmachem, zaimportowany zostanie kultowy film Rolanda Joffé Misja. W roli kardynała Altamirano wystąpi Jan Peszek. Premiera zapowiadana jest na 20. maja w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

Klub Miłośników Filmu "Misja" - galeria

Na deski teatru, z iście hollywoodzkim rozmachem, zaimportowany zostanie kultowy film Rolanda Joffé Misja z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi Jeremy'ego Ironsa i Roberta de Niro. W inscenizacji zrealizowanej w Łaźni Nowej w Krakowie zobaczymy m.in.: Jana Peszka /kardynał Altamirano/, Radosława Krzyżowskiego /Rodrigo Mendoza/ i Krzysztofa Zarzeckiego /Gabriel/.

Kobieta z wydm na Bielanach

kobieta_z_wydm_foto
Na deski Teatru na Bielanach wraca sztuka Kobieta z wydm w reżyserii Piotra Wojewódzkiego. Najbliższe spektakle będzie można obejrzeć 22, 23, 24 lutego. Kobieta z wydm była  pierwszą premierą (w lutym 2010) w Teatrze na Bielanach przy Goldoniego 1 i zarazem pierwszą polską premierą teatralną adaptacji powieści jednego z największych japońskich pisarzy Abe Kobo.

Chyra i Weiss - reżyserzy podwójnej opery

W Gdańsku trwają próby do najnowszej produkcji Opery Bałtyckiej Gracze / Skrzypce Rotszylda. Premiera spektakli w reżyserii Andrzeja Chyry i Marka Weissa odbędzie się w sobotę 26. stycznia.

Deszczowa piosenka po raz pierwszy na scenie

deszczowa_piosenka_plakat_spektaklu
Trwają ostatnie przygotowania do wielkiej produkcji musicalowej Deszczowa piosenka w inscenizacji Wojciecha Kępczyńskiego i pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Herdzina. Prapremiera teatralna - 29. września w Teatrze Muzycznym "Roma" w Warszawie.

Festiwal Singera na prawym brzegu Wisły

Festiwal Warszawa Singera po raz drugi przekroczy prawy brzeg Wisły i zawita na warszawską Pragę. Kultura żydowska zagości w praskich klubach niezależnych: Hydrozagadce, Projekcie i Scenie Lubelskiej, Składzie Butelek, Sensie Nonsensu, 4 Pokojach i Znośnej Lekkości Bytu oraz La Playa. IX edycja festiwalu rozpocznie się 25. sierpnia i potrwa do do 2. września.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość