Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Afryka

Najlepsze filmy AfryKamery 2013 w Katowicach i Koninie

afrykamera_logo
Najlepsze filmy tegorocznej AfryKamery, w tym ulubieńcy publiczności oraz Jury, będzie można obejrzeć od 5. do 10. lipca w Kinoteatrze Rialto w Katowicach oraz w Kinie Centrum w Koninie. Dodatkowo w Katowicach odbędą się dwie polskie premiery znakomitych dokumentów Mavambu oraz Africa: The Beat.

Zaginiony Rytm tematem Brave Festival 2013

brave_festival_2013_plakat
Zaginiony Rytm to temat przewodni 9. edycji BRAVE FESTIVAL, która obdędzie się we Wrocławiu od 7. do 12. lipca. Po raz pierwszy twarzą festiwalu przeciw wypędzeniom z kultury nie będzie kobieta. Na plakatach promujących Brave znlazło się oblicze mężczyzny - jednego z wielu młodych górników stanowiących tanią siłę roboczą na czarnym rynku złota w zachodnim Mozambiku.

Piosenki z Hair na Wyspie Słodowej

hair_teatr_capitol_fot_Krzysztof_Wiktor
Aktorzy Teatru Capitolu wystąpią 7. czerwca na Wyspie Słodowej we Wrocławiu podczas koncertu charytatywnego "Kropla Afryki". Koncert jest ostatnim punktem projektu edukacyjnego propagującego takie wartości jak szacunek dla drugiego człowieka bez względu na pochodzenie i kolor skóry.

Madame Tyson na uroczyste otwarcie AfryKamery 2013

afrykamera_2013_plakat
Premierowy pokaz dokumentu Madame Tyson Edwarda Porembnego z muzyką Pako Sarra, występ najlepszego bębniarza djembe i dundun - Gwinejczyka Gaspara Condo oraz pokaz walk zapaśników znalazły się w programie uroczystego otwarcia AfryKamery 2013. Festiwal rozpocznie się 10. kwietnia w Kinie Luna w Warszawie.

Festiwal Filmów Afrykańskich Afrykamera 2013

afrykamera_logo
VIII. Festiwal Filmów Afrykańskich Afrykamera 2013 wystartuje w tym roku w Warszawie 10. kwietnia i potrwa 5 dni. Na imprezę zaproszono czołowych afrykańskich reżyserów, by wzięli udział w pokazach swoich filmów.

Dudziak, Soyka i Zaryan na Jazz For James

james_wachira_foto
Urszula Dudziak, Stanisław Soyka i Aga Zaryan wystąpią 4. października na wspólnym koncercie charytatywnym Jazz For James w Teatrze Imka w Warszawie. Każdy z artystów wykona swój autorski program. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany dla Jamesa na ukończenie jego studiów na Uniwersytecie ISIU w Kenii.

S.O.S. - Kielce dla Afryki

Wioska pigmejska wyrośnie 20. maja w sercu Kielc na Placu Artystów. Uczestnicy akcji zbudują prawdziwą pigmejską chatę, będą jedli maniok i najprawdziwszy miód prosto z Afryki, a wszystko odbędzie się przy wtórze afrykańskich bębnów i w barwach strojów z "czarnego lądu".

Konkurs na polski film o Afryce

Kończy się nabór filmów o Afryce do konkursu, który odbędzie się 26. kwietnia w warszawskiej Kinotece. Najlepsze produkcje zostaną zaprezentowane na partnerskich festiwalach afrykańskich w Europie i w Afryce. Termin nadsyłania filmów mija 10. marca.

Zajęcia bębniarskie dla dzieci w Rakowcu

warsztaty_bebniarskie_plakat
Trwają zapisy na zajęcia bębniarskie dla dzieci w Domu Kultury Rakowiec w Warszawie. W wrsztatach mogą brać udział dzieci wieku od 5. lat. Organizatorzy zapewniają młodym instrumentalistom bębny typu djembe i instrumenty perkusyjne.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość