Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

20. września

20. września

1934 - urodziła się Sophia Loren, włoska aktorka filmowa;

1963 - w Auckland w Nowej Zelandii przeprowadzono po raz pierwszy w świecie transfuzję krwi u płodu ludzkiego;

1991 - w Gdańsku utworzono Związek Miast Bałtyckich.

Więcej w kalendarium »

Agnieszka Glińska

Czytanie utworów Horvátha w Powszechnym

Sceny z Włoskiego wieczoru, Opowieści Lasku Wiedeńskiego i Sądu Ostatecznego Ödöna von Horvátha będzie można usłyszeć 14. stycznia podczas pierwszego czytania z cyklu "Wyjątek i reguła" w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Ala z elementarza w Teatrze Żydowskim

elementarz_falskiego_okladka
Ala z elementarza, wspomnienia Aliny Margolis-Edelman będącej pierwowzorem słynnej Ali (która ma kota) - bohaterki Elementarza Falskiego, zostaną zaprezentowane 18. października na scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie. Spektakl w formie czytania performatywnego wyreżyserowała Agnieszka Glińska.

Laureaci Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej 2011

pamietajmy_o_osieckiej_2009_logo
Pierwszy raz od 13. lat Konkurs Pamiętajmy o Osieckiej wygrał mężczyzna! Laureatem XIV edycji konkursu jest Marcin Januszkiewicz - 24-letni aktor Teatru Współczesnego w Warszawie. Artysta zachwycił wspaniałym głosem i interpretacją zarówno jury jak i publiczność.

Glińska ponownie wystawia Opowieści Lasku Wiedeńskiego

opowiesci_lasku_wiedenskiego_foto
Agnieszka Glińska ponownie wyreżyserowała Opowieści Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha. 13. premiera tego tytułu w Polsce odbędzie się 2. lutego w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie.

Na Braciach Karamazow z Petrem Zelenką

petr_zelenka_foto
Pokaz specjalny filmu Petra Zelenki Bracia Karamazow i spotkanie z reżyserem odbędzie się 3. lutego w Kinie Muranów w Warszawie. Bezpośrednio po filmie zaplanowano dyskusję Fikcja a rzeczywistość, w której będą uczestniczyć m.in. Petr Zelenka, Andrzej Mastalerz oraz Agnieszka Glińska.

Feliksy dla Cieplaka, Kluźniak i Hytnara

pippi_ponczoszanka_skan
Piotr Cieplak został laureatem Feliksa Warszawskiego dla najlepszego reżysera sezonu 2007/2008 w stolicy. Jurorzy docenili w ten sposób spektakl Opowiadania dla dzieci według prozy Isaaca Singera, który został wystawiony przez Cieplaka w Teatrze Narodowym.

Nagrody Teatru za Sprawę Dantona, Pippi i Makbeta

sprawa_dantona_plakat
Jan Klata został laureatem Nagrody im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera w sezonie 2007/2008 za przedstawienie Sprawa Dantona Stanisławy Przybyszewskiej wystawione w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Jury przyznało nagrody miesięcznika "Teatr" także najlepszym aktorom minionego sezonu.

Nominacje do Nagrody im. Norwida

nagroda_norwida_logo
Erwin Axer został laureatem Nagrody im. Norwida za dzieło życia. W pozostałych kategoriach (literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr) ogłoszono nominacje. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie w dniu urodzin Cypriana Kamila Norwida czyli 24 września.

Wiedźmy według Glińskiej - galeria zdjęć ze spektaklu

Sceniczna adaptacja Wiedźm według powieści Roalda Dahla w reżyserii Agnieszki Glińskiej będzie miała premierę 12 stycznia w warszawskim Teatrze Lalka.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość