Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

Agnieszka Osiecka

Premiera Dzienników Osieckiej

dzienniki_osieckiej_tom_1_okladka
I tom Dzienników Agnieszki Osieckiej obejmujący wczesne zapiski przyszłej poetki z lat 1945-1950 ukaże się w księgarniach 8. października. Do tej pory tylko najbliżsi wiedzieli o dziennikach poetki. Pierwszy tom otwiera ich wielotomową edycję.

Maria Meyer z pieśniami żydowskimi w Korezie

Maria Meyer wystąpi 20. września w katowickim Teatrze Korez z koncertem pieśni żydowskich Graj dla nas, graj. Program stanowi swoistą mozaikę złożoną z tradycyjnych, dawnych pieśni (m. in. Bubliczki, Rebeka) oraz utworów napisanych współcześnie.

Agnieszka Osiecka i jej archiwum rodzinne - spotkanie z Agatą Passent

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza na spotkanie "Agnieszka Osiecka i jej archiwum rodzinne". Spotkanie z Agatą Passent odbędzie się 21. września.

34. PPA - Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki

34_ppa_logo
20 wykonawców zakwalikowało się do II etapu Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Uczestnicy konkursu wystąpią 15. marca w Sali Koncertowej Radia Wrocław.

Osiecka w obiektywie Jana Borkowskiego

agnieszka_osiecka_lata_60_plakat
Wystawa fotograficzna Agnieszka Osiecka lata 60. w obiektywie Jana Borkowskiego zostanie otwarta 9. października w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie przy ulicy Brukselskiej.

Finał 15. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

agnieszka_osiecka_foto
Muzeum Powstania Warszawskiego po raz drugi będzie gospodarzem otwartego koncertu lauretów 15. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", który odbędzie się 29. września. Koncert finałowy będzie gościć 30. września tradycyjnie w radiowej Trójce, a podczas Koncertu Galowego w warszawskim Teatrze Roma 1. października poznamy zwycięzców konkursu.

Laureaci Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej 2011

pamietajmy_o_osieckiej_2009_logo
Pierwszy raz od 13. lat Konkurs Pamiętajmy o Osieckiej wygrał mężczyzna! Laureatem XIV edycji konkursu jest Marcin Januszkiewicz - 24-letni aktor Teatru Współczesnego w Warszawie. Artysta zachwycił wspaniałym głosem i interpretacją zarówno jury jak i publiczność.

Finał 14. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej

pamietajmy_o_osieckiej_2009_logo
11 laureatów tegorocznego Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" wystąpi na trzech finałowych koncertach, które odbędą się w Warszawie. Gwiazdą Koncertu Galowego, który zaplanowano na 3. października, będzie zespół Raz Dwa Trzy.

14. edycja konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

agnieszka_osiecka_foto
Rozpoczęła się 14.edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" na interpretację piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej. W konkursie mogą wziąć udział amatorzy i zawodowcy, wokaliści i zespoły.

Konkurs jest otwarty dla osób, które ukończyły 16 lat. Wystarczy wybrać dwie piosenki z tekstem Agnieszki Osieckiej i zaproponować swoją interpretację podczas przesłuchań przed jury. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31. maja.

Agnieszka Osiecka online

agnieszka_osiecka_foto
7. marca Fundacja im. Agnieszki Osieckiej wraz z Okularnikami rozsianymi po całej Polsce obchodzi czternastą rocznicę śmierci Patronki i zaprasza z tej okazji na wirtualny spacer po jej wirtualnym archiwum.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość