Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

18. października

18. października

1523 - urodziła się Anna Jagiellonka;

1558 - w Polsce uruchomiono pierwszą międzynarodową linię pocztową Kraków - Wenecja;

1792 - francuski minister spraw wewnętrznych Roland polecił malarzowi Davidowi przygotowanie planu przekształcenia podparyskiego pałacu królewskiego Luwr w muzeum. Otwarcie dla publiczności nastąpiło 8 listopada 1793 r.;

1867 - Stany Zjednoczone formalnie przejęły Alaskę od Rosji.

Więcej w kalendarium »

akcja charytatywna

Macierzyństwo bez lukru 3!

macierzynstwo_bez_lukru_3
Macierzyństwo bez lukru - co powie tata? to trzecia odsłona projektu charytatywnego na rzecz ciężko chorego Mikołajka Kamińskiego. W kolejnym tomie antologii nie tylko matki, ale i ojcowie opowiadają o swoich doświadczeniach rodzicielskich.

Autorzy  zastanawiają się, czy dzieci muszą być posłuszne rodzicom, dostawać to, czego my nie mieliśmy i czy powinny być nam wdzięczne; dywagują, na czym polega partnerski podział obowiązków i gdzie leży granica między bezpieczeństwem dziecka a nadopiekuńczością rodziców.

Cały zysk ze sprzedaży antologii trafia na konto Mikołajka w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Wszyscy autorzy oraz wydawca zrezygnowali z honorariów na rzecz chorego chłopczyka.

Operacja sufit w Centrum Zdrowia Dziecka

operacja_sufit
Operacja sufit to konkurs graficzny na projekty do sal pooperacyjnych w Centrum Zdrowia Dziecka. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy interesują się grafiką i chcą ubarwić los małych pacjentów. Zgłoszenia można nadsyłać do 10. lipca 2013 r.
dsyłać do 10. lipca 2013 r.

Gwiazdy w przedszkolach czyli BajkOLAndia

bajkolandia_logo
Finał akcji charytatywnej BajkOLAndia, której pomysłodawcą i organizatorem jest Aleksandra Mikołajczyk, aktorka znana m.in. z serialu Na wspólnej, odbędzie się 18. maja w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Zrecenzuj Macierzyństwo bez lukru 2 i wygraj nagrodę

macierzynstwo_bez_lukru_2_okladka
Macierzyństwo bez lukru, charytatywna akcja matek-blogerek na rzecz ciężko chorego Mikołajka, wchodzi w kolejną fazę. Tym razem można pomóc chłopczykowi, a przy tym zdobyć nagrodę.

Blogujące mamy wydały drugą książkę!

macierzynstwo_bez_lukru_2_okladka
Ukazał się drugi tom antologii Macierzyństwo bez lukru - zbiór tekstów (tym razem ilustrowany!) matek-blogerek, które w ten sposób pomagają rodzicom Mikołajka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. W kolejnej wspólnej e-książce autorki wzięły na warsztat mity, stereotypy i banały związane z macierzyństwem.

Sudan. Potrzeba wody - wystawa w Częstochowie

sudan_wystawa_fotografii
Wystawa fotografii Wojciecha Grzędzińskiego Sudan. Potrzeba wody zostanie otwarta w Parku 3 Maja w Częstochowie 15. czerwca z okazji 9. Nocy Kulturalnej. Wystawa, promująca działania Polskiej Akcji Humanitarnej, to przestrzenna wizualizacja problematyki dostępu do wody pitnej na świecie.

Wyniki pikniku dla Laury

15 524, 47 zł, 190 CzK, 14, 8 Euro,  0,01 USD, 0,50 GEL oraz 0,05 GBP zebrano 18. września podczas Parkowego Pikniku Charytatywnego dla Laury w Parku Południowym we Wrocławiu. Wszystkie środki zostały przekazane Emilii Wilgosz-Kotowskiej - mamie rocznej Laury.

Święty Marcin 2010 w Poznaniu

11_listopada_2009_poznan
Kiermasz Rogali Świętomarcińskich, biało-czerwony korowód, koncerty, złote confetti oraz pokaz sztucznych ogni to niektóre punkty programu obchodów imienin ulicy Święty Marcin w Poznaniu.

6. Rockowa Zbiórka Żywności

6_rockowa_zbiork_zywnosci_plakat
Za żywność o wadze 5 kg lub równowartości 10 zł będzie można wejść na film lub koncert podczas Rockowej Zbiórki Żywności w Warszawie, która będzie trwała 15. i 16. października. Akcję zorganizowano w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem oraz Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.

V Rockowa Zbiórka Żywności w Warszawie

rockowa_zbiorka_zywnosci_plakat
Pokaz filmów w Etnokinie 16. października oraz koncert zespołów rockowych w Parku Praskim 17. października będą towarzyszyły akcji V Rockowa Zbiórka Żywności w Warszawie. Jak informuje organizator - Fundacja "Bank Żywności SOS" - celem akcji jest przekazanie żywności najuboższym mieszkańcom Mazowsza.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość