Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

Anna Maria Jopek

Herdzin z Jopek, Miśkiewicz i Turnauem

krzysztof_herdzin_fot_Bogdan_Augustyniak
Pianista jazzowy Krzysztof Herdzin nagrał dwunastą autorską płytę, tym razem z piosenkami. Godzinnie na jego krążku zatytułowanym Jesteś światłem zaśpiewali Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz i Grzegorz Turnau. Premiera 12. lutego, a 10. lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert promujący album.

Anna Maria Jopek w Sali Ziemi MTP

anna_maria_jopek_foto
Po kilkuletniej nieobecności w Poznaniu Anna Maria Jopek zaśpiewa 17. lutego w Sali Ziemi MTP. Będzie to specjalny walentynkowy koncert oparty na utworach z płyty Polanna,  ale nie zabraknie także muzycznych niespodzianek.

Peter Gabriel gwiazdą Life Festival Oświęcim 2012

life_festival_oswiecim_2012_plakat
Peter Gabriel, jeden z najwybitniejszych artystów w historii rocka, wystąpi wraz z kilkudziesięcioosobową orkiestrą podczas tegorocznego Life Festival Oświęcim. Koncert Gabriela, jedyny tej wiosny i pierwszy od 9. lat w Polsce, odbędzie się 13. maja na stadionie MOSiR w Oświęcimiu.

Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku

swieca
Koncert FRYDERYK 2010. Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku odbędzie się 19. kwietnia w Bazylice oo. Salezjanów w Warszawie w miejsce planowanej wcześniej Gali wręczenia nagród Akademii Fonograficznej FRYDERYKI. Na scenie zabrzmią między innymi kompozycje Fryderyka Chopina.

5. Festiwal Warszawski Skrzyżowanie Kultur

5_festiwal_warszawski_skrzyzowanie_kultur_logo
Koncert Youssou N’Doura, jednej z największych postaci współczesnej world music, otworzy 13. września 5. Festiwal Warszawski Skrzyżowanie Kultur. Specjalnym gościem artysty będzie Anna Maria Jopek, która zaśpiewa z nim jego największy przebój 7 Seconds. Jako support pojawi się na scenie Tcheka - wokalista z Wysp Zielonego Przylądka.

Pamiętnik z Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich

pamietnik_z_powstania_warszawskiego_spektakl_plakat
Pamiętnik z Powstania Warszawskiego, widowisko muzyczne z muzyką Mateusza Pospieszalskiego do fragmentów książki Mirona Białoszewskiego, zostanie wystawione 31. lipca na Placu Krasińskich w Warszawie.

June supportem The Matthew Herbert Big Band

june_foto
Polski zespół June wystąpi jako support podczas jedynego koncertu The Matthew Herbert Big Band w Polsce. Impreza odbędzie się 15. czerwca w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

June - galeria zespołu

Zespół June powstał w wyniku spotkania trzech nietuzinkowych indywidualistów polskiej sceny muzycznej: Jana Smoczyńskiego, Roberta Cichego i Krzysztofa Pacana. Trójka ta, od dawna związana z profesjonalną muzyką, grywała u tak prominentnych postaci jak m.in. Smolik, Anna Maria Jopek, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak czy Tomasz Stańko.

Album Turnaua do zobaczenia

do_zobaczenia_cd_okladka
Prawie wszystkie teledyski Grzegorza Turnaua, w tym duety ze Steczkowską, Sojką i Jopek, wybrane fragmenty koncertu poświęconego Herbertowi oraz niepublikowane wcześniej wersje piosenek można znaleźć na nowym albumie CD+DVD Turnaua do zobaczenia. Premiera 13. marca.

Richard Bona - multiinstrumentalista i improwizator

richard_bona_foto
Richard Bona - wirtuoz gitary basowej, multiinstrumentalista i mistrz jazzowych improwizacji. Powszechnie uznawany za jednego z najbardziej oryginalnych artystów obecnej sceny jazzowej i world music.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość