Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

Anna Polony

Hanna Krall na Bruno Schulz. Festiwal

bruno_schulz_festiwal_logo
Hanna Krall będzie gościem Bruno Schulz. Festiwal we Wrocławiu. Spotkanie z pisarką odbędzie się 23. listopada w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Rozmowę z gościem poprowadzi Jacek Antczak, a fragmenty książki Biała Maria przeczyta Anna Polony.

Świetny weekend otwarcia Rewersu

rewers_plakat2
Piątek trzynastego okazał się szczęśliwym dniem dla czarnej komedii - Rewers Borysa Lankosza zgromadził rekordową liczbę widzów. W premierowy weekend film obejrzało prawie 54 tysiące osób, co razem z frekwencją pokazów przedpremierowych stanowi wynik otwarcia na poziomie ponad 66 tysięcy widzów.

Rewers wkracza do kin

rewers_plakat2
Najlepszy film tegorocznego festiwalu w Gdyni, polski kandydat do Oscara zrealizowany przez Borysa Lankosza na podstawie scenariusza Andrzeja Barta trafi 13. listopada na ekrany kin w całej Polsce. Na chwilę przed premierą w sieci pojawił się nowy zwiastun Rewersu.

Uroczysta premiera Rewersu - galeria

Twórcy Rewersu, wśród nich reżyser Borys Lankosz oraz odtwórcy głównych ról - nagrodzeni na festiwalu w Gdyni Agata Buzek i Marcin Dorociński, a także Krystyna Janda i Anna Polony - wzięli udział w uroczystej premierze filmu, która odbyła się 3. listopada w warszawskiej Kinotece.

Rewers na papierze

rewers_okladka
Powieść Andrzeja Barta oparta na jego autorskim scenariuszu napisanym do filmu Rewers Borysa Lankosza trafia 28. października do księgarń. Film z Agatą Buzek, Marcinem Dorocińskim, Krystyną Jandą i Anną Polony w rolach głównych zdobył najważniejsze nagrody na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Przedpremierowy pokaz Rewersu w CK Wrocław-Zachód

rewers_plakat2
Specjalny przedpremierowy pokaz filmu Rewers - bezkonkurencyjnego zwycięzcy tegorocznego festiwalu w Gdyni - odbędzie się 25. października w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Projekcji będzie towarzyszyło spotkanie i rozmowa z reżyserem Borysem Lankoszem.

Rewers - fotosy z filmu i planu filmowego

Rewers - debiut fabularny reżysera Borysa Lankosza - to przewrotna i pełna ironii opowieść o trzech pokoleniach kobiet, która jest jednocześnie filmowym spotkaniem trzech znakomitych aktorek - Agaty Buzek, Krystyny Jandy oraz Anny Polony. W filmie występuje także Marcin Dorociński oraz znany z roli księdza Popiełuszki Adam Woronowicz.

Rewers polskim kandydatem do Oscara

rewers_fotos1
Film Borysa Lankosza Rewers został polskim kandydatem do Oscara. Posiedzenie Komisji Oscarowej, która wybiera polskiego kandydata do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, odbyło się tradycyjnie w ostatnim dniu Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Sensacja w Gdyni: wygrał debiutancki Rewers

rewers_plakat
Debiut fabularny Borysa Lankosza Rewers zdominował tegoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film według scenariusza Andrzeja Barta zdobył 6 z 17 nagród jury oraz większość nagród pozaregulaminowych przyznawanych m.in. przez publiczność i dziennikarzy.

Ewa Lipska na ulicy Długiej

Wieczór poetycki Ewy Lipskiej promujący jej najnowszy tomik Pomarańcza Newtona odbędzie się 29 listopada w Sali Mehofferowskiej Wydawnictwa Literackiego w Krakowie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość