Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

antologia

Macierzyństwo bez lukru 2 - pierwsze recenzje

macierzynstwo_bez_lukru_2_okladka
"(...) tak wygląda mamowa jazda bez trzymanki", "(...) każda kobieta znajdzie coś dla siebie", "Świetne zmierzenie się ze wszystkim banałami i mitami", "Kolejna porcja słodko-gorzkiego dania serwowanego przez matki-blogerki na śniadanie, obiad i kolację", "(...) najlepszy kawałek polskiego Internetu o tym, czym jest macierzyństwo", "(...) jest to dłuższa ulotka nie dołączana do dziecka, Przepływ doświadczeń i empatii" - są już pierwsze recenzje antologii Macierzyństwo bez lukru 2.

Antologia Macierzyństwo bez lukru nie tylko w sieci

macierzynstwo_bez_lukru_okladka
Antologia Macierzyństwo bez lukru, dystrybuowana do niedawna przez Internet w postaci e-booka, ukazała się drukiem. Egzemplarz książki został dołączony do najnowszego numeru "Czasu Kultury". Książkę można kupić wraz z magazynem w salonach Empiku oraz na stronie czasopisma.

Konkurs Powstanie '44 w komiksie - przedłużenie terminu

archiwum_historii_mówionej_skan
Organizatorzy przedłużyli termin składania prac w konkursie Powstanie '44 w komiksie do 21. listopada. W tym roku temat pracy powinien odwoływać się do powstańczych relacji dostępnych w Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego.

Polskie opowiadanie w japońskiej antologii

jikan_wa_daremo_matte_kurenai_okladka
Opowiadanie Michała Studniarka trafiło do antologii Jikan wa daremo matte kurenai czyli Czas nie czeka na nikogo. Fantastyka wschodnioeuropejska pierwszej dekady XXI w. Jedyny tekst polskiego autora w tym zbiorze stał się jednocześnie tytułem całej antologii. Książka ukaże się w Japonii 30. września.

Morowe panny - galeria

Antologia prac wyróżnionych w konkursie komiksowym zorganizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego w 2010 roku to trzeci taki zbiór komiksowych fabuł poświęconych Powstaniu. Tematem i inspiracją IV edycji konkursu były "morowe panny", czyli dziewczęta i kobiety, którym przyszło przeżyć Powstanie Warszawskie.

Traf najlepszym komiksem o Powstaniu Warszawskim

powstanie44_w_komiksie_2010_plakat
Komiks Ernesto Gonzalesa i Grzegorza Janusza Traf wygrał czwartą edycję konkursu na komiks o Powstaniu Warszawskim "Powstanie ’44 w komiksie". Pod hasłem "morowe panny" uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć komiksowe fabuły o kobietach uczestniczących w Powstaniu.

Węgierskie lato wiosną w Porcie

wegierskie_lato_okladka
Antologia Węgierskie lato w tłumaczeniu Bohdana Zadury, gromadząca przekłady trzynastu najwybitniejszych dwudziestowiecznych poetów z Węgier, ukazała się na powitanie wiosny nakładem Biura Literackiego.

Paweł Kłudkiewicz - od piłki do Misia Miszy

Paweł "Pawka" Kłudkiewicz urodził się w 1978 roku Warszawie. Jest z wykształcenia architektem, ale pracuje jako rysownik i ilustrator. Pierwsze komiksy zaczął rysować w wieku 26 lat. Debiutował w Antologii Piłkarskiej (Kultura Gniewu, 2005).

Kroki w nieznane - ukazał się kolejny tom antologii fantastyki

kroki_w_nieznane_2009_okladka
Ukazał się kolejny tom antologii światowej fantastyki Kroki w nieznane. Zbiór zawiera szesnaście nowych i najnowszych opowiadań autorów ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Ukrainy, Australii i Argentyny. Robert Silverberg, Nancy Kress, Connie Willis i Greg Egan to tylko część nazwisk autorów szesnastu opowiadań, które składają się na najnowszy tom wydawanego co kilkanaście miesięcy almanachu fantastyki.

Zbiór opowiadań o czarnoksiężnikach

czarnoksieznicy_okladka
Zbiór opowiadań Czarnoksiężnicy. Magiczne opowieści mistrzów współczesnej fantasty w opracowaniu Jacka Danna i Gardnera Dozoisa ukazał się w Polsce nakładem Domu Wydawniczego Rebis. W antologii znalazły się krótkie fabuły autorstwa m.in. Tada Williamsa, O.S. Carda i Neila Gaimana.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość