Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

Asteriks

Nowy album z przygodami Asteriksa

asterix_u_piktow_okladka
Asteriks u Piktów, 35. album serii zrealizowany w całości przez nowych autorów - Didiera Conrada (rysunki) i  Jeana-Yves`a Ferri (scenariusz) - ukaże się 24. października. W dniu światowej premiery ukaże się także polska edycja tego komiksu.

Miś Misza nadzieją kudłatych

mis_misza_okladka
Pierwszy tom debiutanckiego komiksu Pawła Kłudkiewicza Miś Misza trafi do sprzedaży w kwietniu tego roku. Misza praktykuje Zez Zen - odmawia sutrę wielkiego paradoksu siedząc w kwiecie lotosu i popijając rum sojowy, ale bynajmniej nie czyni tego w celach rozrywkowych. Stawką jest, a jakże, ocalenie naszej planety, dlatego Misza skupia się jak laser i pokonuje każdą przeszkodę.

34. album Asteriksa na 50-lecie serii

zlota_ksiega_asteriksa_okladka
Wbrew od wielu lat pojawiającym się prognozom czarnowidzów, nadal ukazują się kolejne tomy przygód sławnych galijskich wojowników - Asteriksa i Obeliksa. Nestor francuskiego komiksu Albert Uderzo nie zamierza kończyć rysowniczej kariery, czego dowodem jest 34. album serii. Jest to tom wyjątkowy, stworzony specjalnie na 50. rocznicę narodzin sagi o celtyckich wojownikach.

50. lat Asteriksa - urodzinowa galeria

Słynny Gal, przed którym drżą "ci głupi Rzymianie", świętuje w tym roku 50. urodziny. Postać Asteriksa pojawiła się po raz pierwszy na łamach magazynu "Pilote" 29. października 1959 roku. Pierwsza przygoda nosiła tytuł Gal Asteriks. Magazyn odniósł sukces: w krótkim czasie zostało sprzedanych 200 000 egzemplarzy pisma.

Mały Obeliks w kociołku druida po polsku

jak_obeliks_wpadl_do_kociolka_okladka
Kiedyś prawda musiała wyjść na jaw. Bo chociaż wiedziano, że Obeliks - dziecięciem będąc - wpadł do kociołka z magicznym napojem, to nie było powszechnie wiadome, jak to się stało. Polacy poznają tę tajemnicę 25. maja, kiedy ukaże się album Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały.

Moja prawda - wywiad z Albertem Uderzo

asteriks_i_obeliks_postaci
Słynny Gal, przed którym drżą "ci głupi Rzymianie", świętuje w tym roku 50. urodziny. Postać Asteriksa pojawiła się po raz pierwszy na łamach magazynu "Pilote" 29. października 1959 roku. Pierwsza przygoda nosiła tytuł Gal Asteriks. Magazyn odniósł sukces: w krótkim czasie zostało sprzedanych 200 000 egzemplarzy pisma. W naszym serwisie prezentujemy fragmenty wywiadu przeprowadzonego z Albertem Uderzo przez Francoise'a Busnela.

Manara, Moebius i... Matołek w Łodzi

19_mfk_plakat
Jean "Moebius" Giraud, Milo Manara i... Koziołek Matołek będą gwiazdami 19. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Na MFK przyjedzie także twórca komiksu "Rank Xerox", nagrodzony Cezarem za kostiumy do filmu Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" Gaetano Tanino" Liberatore.

Reedycje Asteriksów

asteriks_na_igrztskach_okladka
Wydawnictwo Egmont rozpoczęło reedycję przygód dwóch najsławniejszych bohaterów komiksowych rynku frankofońskiego: Asteriksa i Obeliksa. Pod koniec stycznia do sprzedaży trafi m.in. komiks filmowy o igrzyskach olimpijskich.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość