Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

autyzm

Macierzyństwo bez lukru 3!

macierzynstwo_bez_lukru_3
Macierzyństwo bez lukru - co powie tata? to trzecia odsłona projektu charytatywnego na rzecz ciężko chorego Mikołajka Kamińskiego. W kolejnym tomie antologii nie tylko matki, ale i ojcowie opowiadają o swoich doświadczeniach rodzicielskich.

Autorzy  zastanawiają się, czy dzieci muszą być posłuszne rodzicom, dostawać to, czego my nie mieliśmy i czy powinny być nam wdzięczne; dywagują, na czym polega partnerski podział obowiązków i gdzie leży granica między bezpieczeństwem dziecka a nadopiekuńczością rodziców.

Cały zysk ze sprzedaży antologii trafia na konto Mikołajka w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Wszyscy autorzy oraz wydawca zrezygnowali z honorariów na rzecz chorego chłopczyka.

Otwarte seminarium o autyzmie w Warszawie

seminarium_o_autyzmie_plakat
II Międzynarodowe Seminarium na temat Zaburzeń Spektrum Autyzmu pod hasłem "autyzm jest uleczalny" odbędzie się 17. i 18. października w Warszawie. W otwartym spotkaniu mogą wziąć udział lekarze, nauczyciele, terapeuci, rodzice i wszyscy zainteresowani tematyką autyzmu.

Dzieci autystyczne powinny uczyć się w małych klasach

Edukacja dzieci autystycznych powinna odbywać się w małych grupach - potwierdzili naukowcy obecni na International Multisensory Research Forum (IMRF) w Nowym Jorku. Jak podkreślają naukowcy, problemy ze zrozumieniem mogą być wywołane nawet szumem klimatyzacji, na który zazwyczaj nie zwraca się uwagi.

Osoby autystyczne szybciej rozwiązują zadania problemowe

Osoby autystyczne o wiele szybciej niż inni radzą sobie z rozwiązywaniem zadań problemowych - przekonują naukowcy na łamach pisma "Human Brain Mapping".

Terapia tlenowa pomaga autystycznym dzieciom

Hiperbaria tlenowa, czyli leczenie tlenem przy zwiększonym ciśnieniu otoczenia, poprawia interakcję społeczną, zdolności sensoryczne i kognitywne oraz kontakt wzrokowy u dzieci autystycznych - informuje pismo "BMC Pediatrics".

W warszawskiej kawiarni o zagadce autyzmu

Czy autyzm da się leczyć? Dlaczego mimo upływu ponad 50. lat od jej pierwszego opisania choroba ta ciągle jest owiana tajemnicą? Czy prawdziwe jest stwierdzenie, że wśród autystów jest dużo ludzi genialnych? - odpowiedzi m.in. na te pytania poszukają w poniedziałek, 16 marca, goście warszawskiej kawiarni naukowej w Book House Cafe.

Szczepionka MMR nie ma związku z autyzmem

Szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce nie powodują autyzmu - orzekł amerykański Federalny Sąd Odszkodowawczy. O orzeczeniu informuje "New Scientist".

Leczenie bębnieniem

al_foster_foto
Rytm bębna może pomóc w leczeniu wielu chorób - twierdzi brytyjski muzyk Simon Lee, który uczy gry na bębnie pacjentów z tak różnorodnymi problemami jak autyzm, uzależnienia, depresja czy stres. Oferuje nawet pomoc chorym w stanie terminalnym.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość