Niedziela, 2017.04.30 Balladyny, Lilli, Mariana
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

30. kwietnia

30. kwietnia

Na kwiecień
lada z czego wianek upleciem.

1900 - austriacka hrabina Gabriele Wartensleben uzyskała jako pierwsza kobieta tytuł doktora filozofii na Uniwersytecie Wiedeńskim;

1918 - radziecki rząd przywrócił obowiązkową służbę wojskową;

1956 - odbyło się uroczyste otwarcie Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego.

Więcej w kalendarium »

Avatar

Ukłony dla braci Coen. Rozmowa z reżyserem Jackpota

Magnus_Martens_foto
Norweski reżyser Magnus Martens mówi o wyzwaniach, którym musiał stawić czoło w trakcie realizacji filmu Jackpot, o pracy z Jo Nesbø i swoim hołdzie dla braci Coen. Omawia także niedawny sukces norweskiego kina, opowiada o studiach w Londyńskiej Szkole Filmowej i swoim następnym projekcie - serialu telewizyjnym, który jest oparty na popularnym islandzkim serialu i filmie.

Avatar

Cykl Oscary 2010: Avatar w Centrum Kultury Wrocław - Zachód. 3 Oscary 2010 i 9 nominacji, 2 nagrody BAFTA 2010 i 8 nominacji 2 Złote Globy 2010: Najlepszy Dramat i Najlepszy Reżyser.

Avatar zdetronizowany

randka_w_ciemno_fotos
Po raz pierwszy od 8. tygodni na najwyższej pozycji polskiego box office’u nie ma Avatara. Pogromcą widowiska Jamesa Camerona jest przebojowa komedia Wojciecha Wójcika Randka w ciemno.

Oscarowa nominacja dla Królika po berlińsku

krolik_po_berlinsku_news
Autorzy filmu Królik po berlińsku - reżyser i scenarzysta Bartek Konopka i producentka Anna Wydra - otrzymali nominację do Oscara w kategorii "Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny".
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość