Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

balet

Światowa prapremiera Le Sacre w Gdańsku

le_sacre_foto
Światowa prapremiera spektaklu Le Sacre Teatru Dada von Bzdülöw odbędzie się 17. grudnia na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Widowisko z muzyką Mikołaja Trzaski zostało zainspirowane przez Święto wiosny Strawińskiego.

Zmiany w repertuarze Opery Bałtyckiej

W związku z żałobą narodową 10. i 11. kwietnia w Operze Bałtyckiej w Gdańsku zostały odwołane spektakle Ariadny na Naxos oraz prelekcja z cyklu Opera? Si!. Kasa zwraca pieniądze za zakupione bilety do 30. kwietnia. Dodatkowe przedstawienie Ariadny na Naxos odbędzie się 6. czerwca o g. 17.00.

Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej w Łodzi

4_miedzynarodowy_konkurs_sztuki_choreograficznej_plakat
15 układów choreograficznych przygotowanych przez twórców z całego świata, m.in. Brazylii, Peru, USA, Niemiec, Białorusi i Izraela, weźmie udział w IV Międzynarodowym Konkursie Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa, który odbędzie się 21. i 22. grudnia w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Festiwal Teatrów Tańca Europy Zawirowania - galeria

Występy zespołów tanecznych z dwunastu krajów, spektakle w plenerach Starego Miasta, warsztaty tańca prowadzone przez choreografów i zawodowych tancerzy to atrakcje V Festiwalu Teatrów Tańca Europy Zawirowania. Impreza odbędzie się w Warszawie między 21. a 28a czerwca. W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z ubiegłorocznych przedstawień festiwalowych.

Mikhail Baryshnikov - nota biograficzna

barysznikow_foto
Mikhail Baryshnikov - jeden z najwybitniejszych tancerzy XX wieku. Urodził się w 1948 r. w łotewskiej Rydze. Naukę tańca rozpoczął w wieku dziewięciu lat. Już jako nastolatek występował w Teatrze Opery i Baletu im. Kirowa w Leningradzie (obecnie Teatr Maryjski w Petersburgu), a w 1969 roku został jego pierwszym solistą.

XX Łódzkie Spotkania Baletowe - najlepsze spektakle taneczne świata

xx_lsb_plakat1_news
Mikhail Baryshnikov i Ana Laguna (jedyny występ w Polsce!), Wayne Mc Gregor i Random Dance (polska premiera), Pietragalla Compagnie (po raz pierwszy w Polsce!), a także Nederlands Dans Theater II z nowymi spektaklami, Kibbutz Contemporary Dance Company, Compania Antonio Gades i Narodni Divadlo z Pragi, Polski Teatr Tańca z Poznania i balet Teatru Wielkiego w Łodzi wystąpią podczas XX Łódzkich Spotkań Baletowych.

Spektakle XX Łódzkich Spotkań Baletowych - galeria

Mikhail Baryshnikov i Ana Laguna (jedyny występ w Polsce!), Wayne Mc Gregor i Random Dance, Pietragalla Compagnie (po raz pierwszy w Polsce!) oraz wiele innych gwiazd baletu i tańca wystąpi podczas XX Łódzkich Spotkań Baletowych.

XX Łódzkie Spotkania Baletowe - galeria plakatów

Oprócz spektakli baletowych i tanecznych także wystawy, projekcje filmowe, warsztaty, performance i koncerty - XX edycja Łódzkich Spotkań Baletowych będzie zupełnie inna od dotychczasowych. Festiwal będzie trwał od 6. maja do 2. czerwca 2009 r.

Romeo i Julia według Izadory Weiss w Operze Bałtyckiej

Trwają intensywne próby do majowej prapremiery baletu Romeo i Julia opartego na dramacie Williama Szekspira. To czwarty autorski spektakl znakomitej choreografki Izadory Weiss w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Prapremiera zaplanowana jest na 15. maja.

Nederlands Dans Theater II wystąpi w Operze Bałtyckiej

Nederlands Dans Theater II, jeden z czołowych zespołów tańca na świecie, zaprezentuje 10. maja na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku trzy swoje projekty: 27’52”, Gods and Dogs oraz Subject to change.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość