Niedziela, 2017.08.20 Bernarda, Sabiny, Samuela
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

Białystok

Re-premiera niemego Pana Tadeusza w Polsce i na Litwie

pan_tadeusz_1928_pakat1
Widzowie w Warszawie, Wilnie oraz kilkudziesięciu kinach Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych w całej Polsce będą mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym: pokazie odrestaurowanego niemego zabytku filmowego Pan Tadeusz (reż. Ryszard Ordyński, 1928) ze specjalnie na tę okazję skomponowaną muzyką Tadeusza Woźniaka.

Przegląd filmów skandynawskich w pięciu miastach

przeglad_filmow_skandynawskich_plakat
Przegląd filmów skandynawskich dla dzieci (i nie tylko) odbędzie się w czterech polskich miastach od 15. do 18. września. Projekcje zaplanowano w warszawskim kinie Muranów, wrocławskim kinie Helios Nowe Horyzonty, poznańskim kinie Muza i Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu. Przegląd trafi również do kina Forum w Białostockim Ośrodku Kultury (26-29 września).

Jubileusz Ewy Bem na Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012

ewa_bem_foto_pozytywne
Uroczysty koncert jubileuszowy Ewy Bem Moje Serce To Jest Muzyk z okazji 40-lecia pracy twórczej Pierwszej Damy Polskiego Jazzu odbędzie się podczas Białystok Pozytywne Wibracje Festival. Artystce będzie towarzyszył 10-osobowy zespół, zapowiadane są także niespodzianki repertuarowe i udział specjalnych gości.

Warsztaty Reportażu Komórkowego na Żubroffce

miasto_w_komie_logo
Cezary Ciszewski i Emanuela Osowska poprowadzą Warsztaty Reportażu Komórkowego podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA w Białymstoku. Zajęcia zaplanowano od 8. do 10. grudnia. Są jeszcze wolne miejsca.

2. Festiwal Literacki Zebrane w Białymstoku

festiwal_zebrane2011_plakat
Dwie premiery książkowe i spotkania autorskie (m.in. Małgorzatą Szejnert i Zygmuntem Miłoszewskim) będą atrakcjami 2. Festiwalu Literackiego Zebrane, który odbędzie się w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku 7. i 8. października.

Generał w białostockim kinie plenerowym

general_fotos
Legendarny film Bustera Keatona Generał z muzyką na żywo wykonywaną przez zespół Sami Muzycy zostanie zaprezentowany 20. sierpnia na placu przed budynkiem Białostockiego Ośrodka Kultury. Będzie to ostatni tego lata plenerowy pokaz filmowy w tym miejscu.

Lato Filmów w Drodze rusza w Polskę

lato_filmow_w_drodze_2011_plakat
7 filmów, 17 miast i ponad dwa miesiące projekcji - tak wygląda w liczbach pierwsza objazdowa edycja Festiwalu Filmowego i Artystycznego Lato Filmów, czyli Lato Filmów w Drodze. W kwietniu, maju, czerwcu i lipcu Lato Filmów w Drodze zawita do miast i kin należących do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Pozytywne Wibracje Festival 2011

pozytywne_wibracje_9_okladka
Druga edycja festiwalu Pozytywne Wibracje rozpocznie się w Białymstoku 22. lipca i potrwa dwa dni. Podobnie jak w roku ubiegłym scena festiwalowa powstanie na dziedzińcu zabytkowego pałacu Branickich.

Pieśń Wajdeloty i obrazy kobiet w Białymstoku

obrazy_kobiet_plakat
Koncert na dwa głosy i dwie gitary będący muzycznym wykładem i opowieścią o znakomitych filozofach oraz ich miłosnych historiach połączony z wystawą fotograficzną - tak najkrócej można streścić program wieczoru z Pieśniami Wajdeloty w Białymstoku.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość