Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

biblioteka

Narodowe Czytanie Fredry w Katowicach

sluby_panienskie_gal10
Mnóstwo atrakcji czeka na uczestników pikniku literackiego, który odbędzie się 7. września w Parku Kościuszki w Katowicach. Impreza jest częścią ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania utworów Aleksandra Fredry. Na Małej Scenie pojawią się aktorzy z Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego oraz Teatru Rawa, a także zespoły muzyczne.

Astronomiczna zmiana Planety11 na Planetę Kopernik

gwiazda_kopernika_gal2
Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie Planeta 11 zmieni nazwę na Planeta Kopernik 16. lutego - w dniu 540 urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji pracownicy biblioteki przygotowali masę atrakcji.

Spotkanie autorskie z Mariolą Jarocką

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza na dwa spotkania z Mariolą Jarocką, autorką książek dla dzieci i młodzieży, m.in. Smocze opowieści, Baśnie w kolorach tęczy, Piekielna rodzinka. Spotkania odbędą się 5. czerwca w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Zmruż oczko z Andersenem!

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach.

Konkurs dla bibliotekarzy - znawców kryminałów

miedzynarodowy_festiwal_kryminalu_2011
Ile kryminałów ukazuje się każdego miesiąca? 33? 333? A może 3333? Bez fachowej pomocy czytelnik nie ma szans, by oddzielić plewy od ziaren. A kto może mu pomóc? Bibliotekarz. Organizatorzy 1. Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy ogłosili konkurs dla pracowników bibliotek publicznych.

Ponad tysiąc dzieł sztuki w Cyfrowym Muzeum Narodowym

cyfrowe_muzeum_narodowe_logo
Zdigitalizowane dzieła m.in. Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego czy Henryka Rodakowskiego można oglądać w uroczyście uruchomionym 12. maja portalu Cyfrowe Muzeum Narodowe w Warszawie. Udostępniono tam już ponad 1 tys. obiektów.

Głośne czytanie i róże w Katowicach

swiatowy_dzien_ksiazki_foto
Głośno o książkach - pod takim hasłem odbędzie się 26. kwietnia na przedpolu Muzeum Śląskiego w Katowicach happening z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Podczas akcji każdy będzie mógł głośno przeczytać fragmenty z wybranej przez siebie książki, którą otrzyma w prezencie.

Malarstwo Łąckiej w katowickiej bibliotece

lacka_obraz
Wystawa malarstwa Joanny Łąckiej została otwarta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach-Ligocie. Obrazy artystki będzie można oglądać do 2. kwietnia.

Spotkanie z ks. Sochoniem w Katowicach

jan_sochon_foto
Ksiądz prof. Jan Sochoń, poeta, krytyk literacki, filozof i eseista, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, będzie bohaterem spotkania, które odbędzie się 21. marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach-Bogucicach. 
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość