Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

Bielsko-Biała

Premiera nowego albumu Inez Baturo

fotografia_pejzazowa_okladka
Inez Baturo opowie o swoim najnowszym albumie Fotografia pejzażowa podczas spotkania, które odbędzie się 1. lutego w Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej. Książka (edycja limitowana) prezentuje prace artystki, wykonane w ciągu 20 lat pracy twórczej. Na kartach albumu można podziwiać znakomite fotografie pejzażowe przedstawiające polskie góry i morze.

X Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej

x_jazzowa_jesien_plakat
Jan Garbarek Group & Trilok Gurtu, Charles Lloyd i Tomasz Stańko to tylko część wykonawców, którzy wystąpią podczas X Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej. Festiwal rozpocznie się 14. i potrwa do 18. listopada.

IV FotoArtFestival w Bielsku-Białej

foto_art_festival_2011_logo
Wystawy wybitnych artystów fotografików z ponad 20 krajów świata oraz spotkania ze sławami fotografii światowej znalazły się w programie IV FotoArtFestivalu, który potrwa w Bielsku-Białej do 30. października. Większość nazwisk prezetowana będzie w Polsce po raz pierwszy i tylko w Bielsku-Białej.

Archeologiczna Noc Muzeów 2011

moda_majow_plakat
Poszukiwanie zaginionego Graala, odkrywanie tajemnic Majów, poznawanie japońskiej kultury i podziwianie efektów prac polskich archeologów w Egipcie - to tylko część atrakcji przygotowanych przez archeologów na tegoroczną Noc Muzeów, która odbędzie się z 14. na 15. maja.

Chopin i Bach na harfach w bielskim Muzeum

Utwory Chopina, Bacha, Heandla i innych kompozytorów w opracowaniu na dwie harfy będzie można ułyszeć 26. września w Muzeum w Bielsku-Białej. Podczas koncertu Harfa na zamku wystąpi Atlantic Harp Duo, czyli harfistki Marta Power Luce i Elisabeth Jaxon.

Grafiki Dürera w Bielsku-Białej

grafika_durera
Grafiki ze zbiorów Wschodniosłowackiego Muzeum w Koszycach prezentowane są w Galerii Zamkowej Muzeum w Bielsku-Białej w ramach wystawy Albrecht Dürer i jego epoka. Ekspozycja będzie prezentowana do 24. października.

Peter Beets Trio zagra w Polsce

peter_beets_foto
Trio Petera Beetsa, nazywanego następcą Oscara Petersona, wystąpi w Polsce z dwoma koncertami. Wśród jazzowych klasyków podczas występów będzie można usłyszeć synkopowane interpretacje utworów Chopina. 5. marca grupa pojawi się na scenie Bielskiego Centrum Kultury.

Premiera Tristana i Izoldy w Banialuce

Adaptacja celtyckiej legendy o Tristanie i Izoldzie Marty Guśniowskiej będzie miała premierę 26. lutego w bielskim Teatrze Banialuka. Spektakl w reżyserii Petra Nosálka adresowany jest do młodzieży i widzów dorosłych.

Początki sztuki egipskiej w Bielsku-Białej

kosc_i_zloto_plakat
Wystawę fotografii ilustrującą najnowsze sensacyjne odkrycia polskich archeologów na terenie Egiptu można oglądać do 28. marca w Galerii Zamkowej "Baszta" w Muzeum w Bielsku-Białej. Autorem prezentowanych fotografii jest Robert Słaboński.

Anielska wystawa w bielskiej Galerii Zamkowej

aniol_vi_tomasz_lubaszka_obraz
Anielska wystawa, ekspozycja inspirowana okresem adwentowego oczekiwania towarzyszącego przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia, zostanie otwarta 5. grudnia w Galerii Zamkowej Baszta w Bielsku-Białej. Prezentowane na niej prace będzie można oglądać do końca roku.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość