Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

blues

Bluesowo-latynoska fiesta w Blue Note

Los_Mighty_Calacas_foto
Meksykański zespół Los Mighty Calacas wystąpi 28. sierpnia w poznańskim klubie Blue Note. Muzyka kwartetu to stylistyczna tortilla doprawiona takimi pikantnymi przyprawami jak blues, soul czy funky. Los músicos do meksykańskiego muzycznego sosu według tradycyjnego przepisu wrzucają kilka codziennych spraw i szczyptę dobrego humoru.

John Mayall na dwóch koncertach w Polsce

john_mayall_foto
Legendarny gitarzysta bluesowy John Mayall wystąpi zimą na dwóch koncertach w Polsce: 18. lutego 2014 r. w warszawskim Klubie Stodoła, a 19. lutego w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Słynny muzyk przyjedzie w ramach trasy John Mayall 80th Anniversary Tour.

David Lynch wydaje nową płytę

the_big_dream_okladka_cd
David Lynch wydaje drugą solową płytę. Legendarny reżyser, dwa lata po muzycznym debiucie krążkiem Crazy Clown Time, kończy pracę nad albumem The Big Dream. Premiera wersji CD i LP planowana jest na 15. lipca.

Martyna Jakubowicz koncertuje

martyna_jakubowicz_foto
Martyna Jakubowicz podała na swoim profilu na Facebooku terminy najbliższych koncertów. Artystka wystąpi w Rawie Mazowieckiej (14.02), Łodzi (15.02) i Zduńskiej Woli (16.02). Na scenie pojawi się w akustycznym składzie akustycznym z towarzyszeniem skrzypiec, cajon i gitar. Na koncercie w Rawie Mazowieckiej gościnnie zagra na wiolonczeli Katarzyna Kamer.

Eric Clapton zagra w Atlas Arenie

eric_clapton_foto2
Eric Clapton ogłosił plan koncertów w Europie w 2013 roku. Na liście znalazła się łódzka Atlas Arena, w której słynny muzyk zamierza wystąpić 7. czerwca 2013 r.

Grayson Hugh zagra w Blue Note

greyson_hugh_foto
Grayson Hugh, artysta nurtu Blue-Eyed-Soul, wyróżniony przez "Billboard Magazine" autor ścieżek dźwiękowych do filmów Thelma i Louise oraz Smażone zielone pomidory, wystąpi 18. września w poznańskim klubie Blue Note z materiałem z nowej płyty.

Bluesmeni z The Holmes Brothers w Polsce

the_holmes_brothers_foto
Legendarny zespół The Holmes Brothers -  jeden z najważniejszych zespołów dzisiejszego folk-jazzu, bluesa i muzyki soul - wystąpi na początku listopada na pięciu koncertach w Polsce. Amerykanie zagrają w Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Łodzi i Krakowie.

Alvon Johnson All Stars Blues Band w Blue Note

alvon_johnson_foto
Alvon Johnson All Stars Blues Band po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Charyzmatyczny czarnoskóry gitarzysta i wokalista, zdobywca tytułu Gitarzysta Roku 2005 (wg prestiżowego "Guitar Player"), zagra 19. października w poznańskim klubie Blue Note.

Trasa koncertowa Cichońskiego i Tuckera

leszek_cichonski_foto
Leszek Cichoński i John Tucker ruszyli w trasę po Polsce. Zainaugurował ją 27. czerwca występ w Grodzisku Mazowieckim. Do 10. lipca muzycy zagrają m.in. w Łodzi, Chorzowie, Kielcach, Toruniu, Płocku i Olsztynie.

Alicja Janosz szykuje nową płytę

alicja_janosz_gal4
Dziewięć lat po wydaniu debiutanckiego albumu Alicja Janosz kończy pracę nad kolejną, tym razem dojrzałą i autorską płytą. Premiera planowana jest na jesień, ale pierwszy singiel Jest jak jest trafił już do Sieci.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość