Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Boże Narodzenie

Świąteczna piosenka Pinnaweli

rita_pax_foto
Paulina Przybysz znana też jako Pinnawela lub połówka siostrzanego duetu formacji Sistars nagrała piosenkę świąteczną w ramach swojego najnowszego projektu Rita Pax. Utwór jest już dostępny w Sieci.

Dorota Miśkiewicz i goście w Traffic Clubie

dorota_miskiewicz_artur_andrus_foto
"Dorota Miśkiewicz serwuje Tuńczyka" to tytuł świątecznego wieczoru muzycznego, który odbędzie się 17. grudnia w warszawskim Traffic Clubie. Rozmowy z gospodynią poprowadzi (a także zaśpiewa!) Artur Andrus, a gośćmi specjalnymi spotkania będą Urszula Dudziak, Adam Sztaba, Hirek Wrona, Jan Ptaszyn Wróblewski i Henryk Miśkiewicz.

Wielka iluminacja świątecznej Warszawy 2012

stare_miasto_swiateczne_gal2
Cały Trakt Królewski, Stare i Nowe Miasto oraz 27-metrowa choinka na placu Zamkowym w Warszawie rozbłysną świąteczną iluminacją w sobotę 1. grudnia. Włączeniu bożonarodzeniowego oświetlenia będzie towarzyszył koncert Wielka iluminacja, podczas którego wystąpią m.in. Andrzej Piaseczny, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska i Kuba Badach.

Kiedy pojawiła się pierwsza choinka na Śląsku

choinka_foto4
Choinki świąteczne dotarły na Śląsk Opolski szybciej niż w inne regiony Polski, ale upowszechniły się dopiero po II wojnie światowej wraz ze zwyczajem łamania się opłatkiem - twierdzą etnografowie. Łączą to z przybyciem repatriantów z Kresów. 

Wigilia dawniej i dziś

golob
Dawniej obchody świąt Bożego Narodzenia związane były z większymi przygotowaniami duchowymi - uważa Klara Sielicka-Baryłka z Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Według niej obecnie często głównym punktem Wigilii jest obfita kolacja.

Świąteczna Wielka Iluminacja w Warszawie

wielka_iluminacja_2011_plakat
Halina Mlynkova, Patrycja Kazadi, Robert Janowski, Magda Welc i Trebunie Tutki, którzy przyjadą do stolicy wprost z Zakopanego zapewnią oprawę muzyczną Wielkiej Iluminacji - włączeniu świetlnych dekoracji Traktu Królewskiego i świątecznej choinki. Warszawa rozpocznie bożonarodzeniowy sezon 3. grudnia o godz. 16.00 na Placu Zamkowym.

Dee Dee Bridgewater świątecznie w Warszawie

to_billy_with_love_okladka_cd
Wybitna amerykańska wokalistka jazzowa Dee Dee Bridgewater wystąpi w Warszawie tuż przed świętami z bożonarodzeniowym programem. Koncert odbędzie się 20. grudnia w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście.

Prońko i Jarocka gwiazdami zielonogórskiej Wigilii

irena_jarocka_premiera_gal32
Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Ireny Jarockiej Ponieważ znów są Święta... oraz Koncert Charytatywny Warto jest pomagać z udziałem Krystyny Prońko znalazły się w programie miejskiej Wigilii dla mieszkańców Zielonej Góry. Miejska Wigilia rozpocznie się 19. grudnia o godz. 14.00.

Jak wydłużyż trwałość choinki

choinka_zachęty
Naukowcy z Kanady wyjaśnili mechanizm odpowiedzialny za opadanie igieł z choinki. Dzięki temu będzie można dwukrotnie przedłużyć jej trwałość - informuje pismo "Trees".

Polędwiczki pieczone w ziemniakach

Kolejny przysmak na bożonarodzeniowy stół. Przepis na porcje dla czterech osób. Czas przygotowania: 60 minut.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość