Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

Bydgoszcz

Hakowanie na scenie bydgoskiego teatru

Spektakl z elementami wykładu i hakowania na scenie, zrealizowany wspólnie przez zespoły teatralne ze Szwajcarii i Polski, zostanie premierowo wystawiony w Teatrze Polskim w Bydgoszczy 21. września.

Plus Camerimage 2013 wcześniej niż zwykle

camerimage_2013_banner
21. edycja Plus Camerimage odbędzie się w 2013 roku w Bydgoszczy we wcześniejszym terminie niż zwykle. Zamiast rozpocząć Festiwal zwyczajowo w ostatnią sobotę listopada, organizatorzy postanowili przesunąć go na wcześniejszy termin: od 16. do 23. listopada 2013.

Premiera Wiśniowego sadu w Bydgoszczy

W Teatrze Polskim w Bydgoszczy trwają ostatnie przygotowania do wystawienia Wiśniowego sadu Antoniego Czechowa. Premiera spektaklu w reżyserii Pawła Łysaka zapowiadana jest na 2. lutego.

Konkurs główny Plus Camerimage 2012

camerimage_zlota_zaba_foto
14 filmów z całego świata weźmie udział w Konkursie Głównym o nagrodę Złotej Żaby podczas tegorocznego festiwalu Camerimage, który odbędzie się w Bydgoszczy od 24. listopada do 1. grudnia.

Musierowicz w trasie z McDusią

mcdusia_okladka
Kolejna powieść Małgorzaty Musierowicz z cyklu "Jeżycjada" trafiła do księgarń 3. października, a autorka kultowej serii powoli szykuje się do wyjazdów na spotkania autorskie. Czytelnicy będą mogli zobaczyć się z pisarką w Łodzi, Toruniu i Bydgoszczy.

Marley wkrótce w kinach

marley_fotos
11. maja mija 31 lat od śmierci Boba Marleya. Za niecały miesiąc do Polski trafi głośny film o fenomenie legendarnego muzyka reggae Marley. 4. czerwca będzie można go obejrzeć w w Multikinach w 16. miastach kraju.

L.U.C w locie - trasa komikso-koncertowa

koncertokomiks_grafika
Koncertem we Wrocławiu L.U.C rozpoczął 17. marca trasę koncertową prezentująca najnowsze multimedialne widowisko Kosmostumostów. Projektem tym artysta wprowadza na scenę nową formę audiowizualną - Koncertokomiks.

Opowieści zimowe wg Andersena w Bydgoszczy

Opowieści zimowe wg Hansa Christiana Andersena w reżyserii Igi Gańczarczyk będzie można zobaczyć po raz pierwszy w 13. stycznia w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Spektakl familijny dla dzieci i rodziców powstał na podstawie trzech baśni Hansa Christiana Andersena: Królowej śniegu, Śniegowego bałwana i Choinki.

Koncert Pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy

koncert_pamieci_zauchy_bydgoszcz_2011_plakat
Krystyna Prońko, Andrzej Sikorowski, Mieczysław Szcześniak i Ryszard Rynkowski wystąpią 10. października w Operze Novej w Bydgoszczy podczas Koncertu Pamięci Andrzeja Zauchy w 20. rocznicę śmierci legendarnego wokalisty.

Premiera Opery za trzy grosze w Bydgoszczy

opera_za_trzy_grosze_grafika
Opera za trzy grosze Bertolda Brechta w reżyserii Pawła Łysaka zostanie wystawiona w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Premiera 24. września. W spektaklu Pawła Łysaka z oryginalnego tekstu nie wykreślono nawet słowa, ale kontekst nie pozostawi złudzeń, że rzecz dzieje się współcześnie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość