Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Camerimage

Plus Camerimage 2013 wcześniej niż zwykle

camerimage_2013_banner
21. edycja Plus Camerimage odbędzie się w 2013 roku w Bydgoszczy we wcześniejszym terminie niż zwykle. Zamiast rozpocząć Festiwal zwyczajowo w ostatnią sobotę listopada, organizatorzy postanowili przesunąć go na wcześniejszy termin: od 16. do 23. listopada 2013.

Złota Żaba 2012 za Wiedźmę wojny

wiedzma_wojny_plakat
Złotą Żabę, główną nagrodę w Konkursie Głównym Plus Camerimage 2012, otrzymał Nicolas Bolduc, autor zdjęć do filmu Wiedźma wojny (reż. Kim Nguyen). Srebrną Żabę zdobyła Caroline Champetier, autorka zdjęć do Holy Motors (reż. Leos Carax), natomiast Brązowa Żaba trafiła do Touraja Aslani, autora zdjęć do Pory nosorożca (reż. Bahman Ghobadi).

Konkurs główny Plus Camerimage 2012

camerimage_zlota_zaba_foto
14 filmów z całego świata weźmie udział w Konkursie Głównym o nagrodę Złotej Żaby podczas tegorocznego festiwalu Camerimage, który odbędzie się w Bydgoszczy od 24. listopada do 1. grudnia.

Retrospektywy na Camerimage 2010

camerimage_2010_plakat
Retrospektywy Michaela Ballhausa, Jerzego Skolimowskiego oraz przeglądy filmów duetu Darren Aronofsky - Matthew Libatique, Josa Stellinga oraz Goerta Giltay’a, a także Roba Epsteina znalazły się w programie tegorocznego festiwalu Camerimage w Bydgoszczy.

Nagroda specjalna Camerimage 2010 dla Chrisa Lebezona

camerimage_2010_plakat
Chris Lebenzon otrzyma Nagrodę dla Montażysty z Niezwykłą Wrażliwością Wizualną podczas tegorocznego Festiwalu Plus Camerimage. Lebenzon to wybitny montażysta filmowy z obszerną filmografią obejmującą zarówno filmy akcji, jak i dramaty, musicale czy animacje.

Camerimage 2010: nagroda za całokształt twórczości dla Ballhausa

Michael Ballhaus zostanie uhonorowany Nagrodą za Całokształt Twórczości podczas 18. Edycji Plus Camerimage. Ballhaus będzie gościem specjalnym festiwalu. Organizatorzy Camerimage zapowiadają również obszerną retrospektywę twórczości tego operatora.

Camerimage 2010

camerimage_zlota_zaba_foto
Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się od 27. listopada do 4. grudnia w Bydgoszczy. Centrum Festiwalowym będzie leżący w centrum miasta gmach Opery Nova. Projekcje, spotkania z gośćmi, warsztaty i seminaria oraz inne imprezy towarzyszące odbywać się będą także w innych miejscach.

Camerimage poza Łodzią?

camerimage_lodz_center_plakat
Szef festiwalu Camerimage Marek Żydowicz wypowiedział miastu umowę na organizację festiwalu w Łodzi - poinformowała PAP. Według Żydowicza rajcy nie dotrzymali zapisów umowy dotyczącej organizacji słynnego festiwalu filmowego w ich mieście. Łódzki magistrat twierdzi, że nie otrzymał takiego dokumentu.

Strajk w obronie projektu Camerimage Łodź Center

camerimage_lodz_center_plakat
Trwa strajk okupacyjny sali obrad Rady Miasta Łodzi. Strajkujący walczą o podjęcie uchwały umożliwiającej budowę Camerimage Łódź Center. Akcja rozpoczęła się po zakończeniu nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która - głosami rajców z PO i SLD - zablokowała projekt - poinformowało Biuro Festiwalu Plus Camerimage.

Sesja radnych Łodzi w/s Camerimage Łódź Center przełożona

camerimage_lodz_center_plakat
Mimo zapowiedzi Biura Festiwalowego Plus Camerimage nadzwyczajna sesja Rady Miasta Łodzi poświęcona Centrum Festiwalowo-Kongresowemu Camerimage Łódź Center odbędzie się dopiero 6. stycznia, a nie, jak wcześniej informowano, 30. grudnia. Termin sesji wyznaczył przewodniczący Rady Tomasz Kacprzak.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość