Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

20. września

20. września

1934 - urodziła się Sophia Loren, włoska aktorka filmowa;

1963 - w Auckland w Nowej Zelandii przeprowadzono po raz pierwszy w świecie transfuzję krwi u płodu ludzkiego;

1991 - w Gdańsku utworzono Związek Miast Bałtyckich.

Więcej w kalendarium »

Carlos Saura

Ja, Don Giovanni na DVD

ja_don_giovanni_gal1
Najnowszy film Carlosa Saury Ja, Don Giovanni ukazał się w Polsce na DVD. Hiszpańsko-austriacko-włoska produkcja jest historią powstania największego dzieła Mozarta - opery Don Giovanni.

Historia librecisty Mozarta według Saury

ja_don_giovanni_plakat
Pisarz Lorenzo da Ponte prowadzi rozpustne życie. Kiedyś był księdzem, ale liczne skandale i romanse sprawiły, że został wydalony do Wiednia. Da Ponte stał się głównym bohaterem najnowszego filmu Carlosa Saury. Obraz Ja, Don Giovanni trafi na ekrany polskich kin 27. sierpnia. Warto uważnie przeglądać progam kinowy, gdyż trafi on jedynie do kin studyjnych.

Ja, Don Giovanni - fotosy z filmu Saury

Nowy film Carlosa Saury to historia powstania największego dzieła Mozarta - opery Don Giovanni. Obraz trafi na ekrany polskich kin 27. sierpnia.

Weekend z Tangiem - filmy

tango_okladka_dvd
Tango Carlosa Saury oraz Cafe de los maestros Miguela Kohana z muzyką Gustavo Santaolalli będzie można obejrzeć podczas ostatniego weekendu listopada 2009 w Domu Kultury "Rakowiec" w Warszawie. Projekcje odbędą się w ramach Weekendu z Tangiem.

Weekend z Tangiem lekiem na jesienny splin

weekend_z_tangiem_plakat
Tango na parkiecie, na scenie, na dużym ekranie i na płótnie, a także w słowie i na papierze ogrzeje zziębniętych jesiennymi chłodami warszawiaków podczas Weekendu z Tangiem w Domu Kultury "Rakowiec". Pokazy taneczne i filmowe, wystawy, warsztaty i wykłady oraz koncerty w wykonaniu artysów zafascynowanych tangiem odbędą się w Warszawie podczas ostatniego weekendu listopada.

Madredeus i Camané na Poznań Live Festival

madredeus_i_banda_cosmica_foto
Madredeus & Banda Cósmica, Camané oraz Pedro Moutinho wystąpią jesienią w Polsce podczas drugiej edycji Poznań Live Festival. W programie, oprócz koncertów, także projekcje filmów poświęconych fado, któremu będzie poświęcony festiwal trwający od 12. do 14. października.

Fados Saury w Traffic Clubie

fados_plakat
Film muzyczny Carlosa Saury Fados będzie można obejrzeć 6. maja w warszawskim Traffic Clubie w ramach cyklu "Kulturalne, Filmowe Środy". Wstęp wolny.

Taniec i film na Łódzkich Spotkaniach Baletowych

xx_lsb_plakat2_news
Osiem filmów fabularnych i dokumentalnych, w których motywem przewodnim jest taniec, będzie można obejrzeć w łódzkim Muzeum Kinematografii od 11. do 29. maja. Przegląd filmowy jest jedną z imprez towarzyszących XX  Łódzkim Spotkaniom Baletowym.

Fados i Hallam Foe na DVD

fados_okladka_dvd
Muzyczny dokument Fados Carlosa Saury, ekranizacja powieści Petera Jinksa Hallam Foe w reżyserii Davida Mackenzie i Krótka histeria czasu Dominika Matwiejczyka - ukażą się 28. lutego na DVD.

Przegląd filmów Carlosa Saury w Od Nowie

fados_plakat
Dwa najnowsze filmy Carlosa Saury - Siódmy dzień i Fados - będzie można obejrzeć 25. listopada w toruńskim Klubie Od Nowa w ramach projekcji Kina Studenckiego "Niebieski Kocyk".
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość