Czwartek, 2017.04.27 Sergiusza, Teofila, Zyty
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

27. kwietnia

27. kwietnia

Upały kwietniowe
wróżą chłody majowe.

1907 - w Petersburgu zakazano rozpowszechniania pamfletu Lwa Tołstoja Droga do wolności społecznej;

1919 - Sejm Finlandii ogłosił zniesienie monarchii i wprowadzenie republiki;

1922 - w Niemczech odbyła się premiera filmu Doktor Mabuse Fritza Langa.

Więcej w kalendarium »

chleb

Wrocławskie Święto Mąki

wroclawskie_swieto_maki
- Chcemy przypomnieć Państwu czasy beztroski i wolności zaklęte w magicznym aromacie świeżego pieczywa - deklarują organizatorzy Wrocławskiego Święta Mąki, które odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego 1. września.

Słoneczny chleb z miodem i bakaliami

Przepis na chleb z miodem, malinami i migdalami pochodzi z książki Barbary O’Neal Recepta na miłość, która ukaże się w Polsce 21. lutego w przekładzie Agnieszki Kuc. Książkę opublikuje Wydawnictwo Literackie.

10. Warszawskie Święto Chleba

warszawskie_swieto_chleba_2012_plakat
Wypieki mistrzów piekarstwa, miody, produkty tradycyjne i ekologiczne, dzieła twórców ludowych i wiele innych atrakcji przewidują organizatorzy 10. Warszawskiego Święta Chleba. Impreza z największym w stolicy kiermaszem pieczywa odbędzie się 7. października na Placu Teatralnym.

Bruschetta - jedyny prawdziwy i oryginalny przepis

Niemal wszyscy cudzoziemcy przyjeżdżający do Italii nie potrafią poprawnie wymówić słowa bruschette, co niekiedy wywołuje zażenowanie, ale częściej tłumiony śmiech kelnerów i Włochów jedzących obiad przy sąsiednim stoliku. Jednak ważniejsza od wymowy jest odpowiednia jakość wiejskiego chleba.

Zaduszkowe obyczaje na Warmii

swieca
Spożywanie potraw o ciemnych kolorach, częstowanie żebraków przed kościołem oraz dzielenie się chlebem ze zmarłymi na grobach - to niektóre zwyczaje związane ze świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym na Warmii.

Pappa al pomodoro - tradycyjna toskańska gęsta zupa pomidorowo-chlebowa

Przepis na pappa al pomodoro pochodzi z powieści Tysiąc dni w Wenecji Marleny de Blasi wydanej w Polsce 26. sierpnia. Według wydawcy książka de Blasi to romans, przewodnik turystyczny i kulinarny w jednym.

Jurajskie regionalia w Podlesicach

jurajskie_regionalia_2009_plakat
Osobliwości świata jurajskiej przyrody, targi i degustacja żywności ekologicznej z terenu Jury (sery kozie, baranina, miody oraz... kluchy połą bite), a także pokaz regionalnego rękodzieła artystycznego znalazły się w programie imprezy plenerowej "Jurajskie regionalia - człowiek i przyroda", która odbędzie się 29. sierpnia w Podlesicach na Śląsku.

Śląsk liderem tradycyjnej kuchni

jedzenie
Chleb z Komorowa (województwo wielkopolskie), Miód Lubaczowski (podkarpackie), schab sztygarski (śląskie), babraczka cieszyńska (śląskie) i hekele / hekerle górnośląskie (śląskie) to pięć nowości, które pojawiły się na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa pod koniec grudnia 2007 r.

Bułki zwyczajne

Mąki pszennej 2 kilo, ogrzanej, rozrobić z 1 ¼ litra mleka ciepłego, wlać 20 deka drożdży rozmoczonych w ¼ litra mleka ciepłego, wszystko to rozrobić w naczyniu drewnianym lub porcelanowym, postawić w ciepłym miejscu, nakryć czystą płócienną ściereczką...

Bułki zwyczajne pieczone w piecu po chlebie

Wszystkie składniki wsypać do dzieży i dobrze wyrobić, najmniej przez godzinę...
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość