Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Chopin

Premiera Wodewilu Warszawskiego

wodewil_warszawski_plakat
Wodewil Warszawski, premierowy spektakl Teatru Pijana Sypilania, będzie pierwszym przedstawieniem Festiwalu Teatralnego WrzAWA, który wystartuje w stolicy 4. lipca. 15 śpiewających i tańczących aktorów, orkiestra na żywo i opowieść muzyczna o  Warszawie przedwojennej i współczesnej - oto najnowsza produkcja młodego zespołu.

I Festiwal Teatralny WrzAWA

wrzawa_plakat
Premiera czwartego spektaklu Teatru Pijana Sypialnia i przegląd dokonań młodych zespołów z całej Polski, otwarte warsztaty teatralne, koncerty - oto atrakcje nowej imprezy teatralnej w Warszawie. Festiwal Teatralny WrzAWA będzie trwał od 4. do 7. lipca na patio zabytkowego budynku PAST-y przy Metrze Świętokrzyska. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Mozart i boogie-woogie w Starym Browarze

Maciej_Markiewicz_plakat_koncertu
Światowej klasy pianista Maciej Markiewicz 7. czerwca zagra w Starym Browarze w Poznaniu otwarty dla publiczności koncert promujący nowy album Piano Impressions. Słynący z brawurowego łączenia różnych gatunków muzycznych artysta wystąpi na Szachownicy, która od połowy maja regularnie gości poznańskich pianistów w ramach cyklu "Młodzi wirtuozi na Szachownicy".

Inauguracja Koncertów Chopinowskich w Łazienkach

Lazienki_Palac_na_Wyspie_foto
Światowej sławy pianistka Anna Maria Stańczyk wystąpi 19. maja pod Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich w Warszawie podczas koncertu inaugurującego 54. sezon letnich koncertów. W tym roku będzie ona miała szczególnie uroczysty charakter ze względu na ukończenie odnowy ogrodu w otoczeniu Pomnika Chopina.

Hulaj dusza U Artystów - zaproszenie

hulaj_dusza_fot_Joanna_Dolowska
- Jeżeli myślicie, że Moniuszko i Chopin to nudziarze, grubo się mylicie - przekonują aktorzy Teatru Pijana Sypialnia, którzy zebrali pieśni klasyków i przygotowali z nimi... spektakl komediowy. 7. lutego widowisko muzyczne Hulaj dusza wystawią w klubie U Artystów w Warszawie. Dla chętnego mamy podwójne zaproszenie!

O operze w Polsce w Operze Bałtyckiej

Opera w Polsce to temat najbliższego spotkania z cyklu "Opera? Si!" w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Jak dotarła do naszego kraju ta urocza Włoszka i jak sobie radzi w surowym polskim klimacie? Odpowiedzi na to i inne pytania padną 10. lutego.

Hulaj dusza - zdjęcia ze spektaklu

- Jeżeli myślicie, że Moniuszko i Chopin to nudziarze, grubo się mylicie - przekonują aktorzy Teatru Pijana Sypialnia, którzy zebrali pieśni klasyków i przygotowali z nimi... spektakl komediowy.

Chopin klasycznie i jazzowo w Warszawie

chopin_na_krakowskim_2012_plakat
Muzyka Chopina w wersji klasycznej i jazzowej zabrzmi 8. września na dwoch scenach na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - przy Kolumnie Zygmunta i na skwerze Hoovera. Wystąpią m.in. duety Jagodziński / Wilczyńska oraz Nahorny / Miśkiewicz, Wojtek Mazolewski Quintet i Paweł Pawlik.

Peter Beets zagra Chopina na Krakowskim Przedmieściu

peter_beets_trio_foto
Peter Beets Trio będzie gwiazdą finału letniego cyklu koncertów Chopin na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Holenderski tercet wystąpi 3. września na Skwerze Hoovera w programie Chopin Meets The Blues. Wcześniej odbędzie się polska premiera projektu Sławka Jaskułke Chopin na 5 fortepianów.

Obraz Witkacego wrócił do Stawiska

portret_iwaszkiewiczow_obraz
Odzyskany niedawno przez policję Portret Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów pędzla Witkacego po sześciu latach wrócił do Stawiska. Z tej okazji odbędzie się 4. września uroczystość powitania obrazu. W programie prelekcja Piotra Ogrodzkiego oraz koncert pieśni w wykonaniu m.in. Jadwigi Rappé.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość