Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

Control

Lato z Gutek Film w kinie Muranów

bestie_z_poludniowych_krain_fotos
Najlepsze tytuły, które w ciągu ostatnich lat wprowadziła na ekrany polskich kin firma Gutek Film, będzie można obejrzeć w każdy poniedziałek i piątek lipca i sierpnia w warszawskim kinie Muranów w ramach cyklu Lato z Gutek Film. Bilet na każdy seans - 11 zł.

Basista Joy Division na dwóch koncertach w Polsce

peter_hook_foto
Peter Hook, legendarny basista Joy Division, wystąpi w Polsce wiosną z dwoma koncertami. Hook zagra z zespołem The Light 26. marca w krakowskim Kwadracie oraz 27. marca w warszawskim klubie Palladium.

A Joy Division Celebration w Proximie

unknown_pleasures_okladka_cd
Peter Hook, legendarny basista Joy Division oraz New Order, wykona w całości w warszawskiej Proximie album Unknown Pleasures, debiut zespołu Iana Curtisa. To na tej płycie znajdują się takie klasyczne nagrania jak Disorder, She's Lost Control czy Shadowplay. Koncert odbędzie się 11. lutego.

To tylko rock - przegląd filmów o ikonach rocka

tylko_rock_plakat_news
Galeria ikon rocka: wariatów, odszczepieńców i dziwaków opowiedzianych obrazami filmowymi to propozycja cyklu seansów na początek roku 2009. W styczniu i lutym w ramach DKF Miłość Blondynki w Gdańsku będzie można obejrzeć filmy: Fala, To tylko rock, Idol, Backbeat, Joe Strummer - niepisana przyszłość, Sex Pistols. Wściekłość i brud, Control i Last Days.

To tylko rock - cykl filmów rockowych - galeria

W styczniu i w lutym 2009 gdański DKF Miłość Blondynki zaprasza na podróż w czasie i przestrzeni, podczas której umożliwi wniknięcie w głąb ikon rocka: wariatów, odszczepieńców, dziwaków... wszak grzeczni chłopcy nie zmieniliby świata.

Corbijn i Loach zmuszają do myślenia

control_plakat
Dwa istotne filmy wejdą na ekrany polskich kin w piątek 7 marca. Są to Control Antona Corbijna oraz Polak potrzebny od zaraz Kena Loacha. Filmy zupełnie inne, ale mające jedną wspólną cechę - zmuszające do myślenia.

Dance to Joy Division w 4 miastach Polski

control_dance_plakat
Obsypany nagrodami film Antona Corbijna Control trafi na ekrany polskich kin 7. marca. Z tej okazji w klubach Krakowa, Wrocławia, Warszawy i Sopotu odbędą się cztery imprezy pod hasłem CONTROL:Dance to Joy Division.

Dance to Joy Division w Papryce

control_dance_plakat
Impreza z okazji premiery Control - filmowej biografii Iana Curtisa, lidera Joy Division, odbędzie się 12. marca w sopockim klubie Papryka. Start o godz. 20.00.

Dance to Joy Division w Hydrozagadce

control_dance_plakat
Impreza z okazji premiery Control - filmowej biografii Iana Curtisa, lidera Joy Division, odbędzie się 8. marca w warszawskim klubie Hydrozagadka. Start o godz. 21.00.

Dance to Joy Division i Pustki w Firleju

control_dance_plakat
Impreza z okazji premiery Control - filmowej biografii Iana Curtisa, lidera Joy Division, odbędzie się 8. marca we wrocławskim Firleju. Wydarzeniem wieczoru będzie koncert popularnego zespołu rockowego Pustki.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość